Konkurs fotograficzny: Pokaż swój zielony kącik czytelniczy w Grodzisku Mazowieckim
Masz piękny, zielony kącik, w którym uwielbiasz czytać książki? Teraz masz szansę, aby go pokazać i wygrać nagrody! Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Mój zielony kącik czytelniczy".
  1. Przesyłanie zdjęć: do 24 maja 2024 r.
  2. Wyniki konkursu: 8 czerwca 2024 r.
  3. Forma: zdjęcia elektroniczne w formacie JPG, PNG lub TIFF
  4. Organizatorzy: Burmistrz, Spółdzielnia Mieszkaniowa i Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna, we współpracy z Burmistrzem i Grodziską Spółdzielnią Mieszkaniową, ogłosiła konkurs fotograficzny pod nazwą “Mój zielony kącik czytelniczy”. Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników książek, którzy stworzyli w swoich domach lub na balkonach zielone, przyjazne miejsca do czytania.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie przesłać od 1 do 3 zdjęć, które przedstawiają ich kącik czytelniczy w otoczeniu roślin. Fotografie powinny być w formacie JPG, PNG lub TIFF i mieć jak największą rozdzielczość (sugerowana: 4128×3096). Zdjęcia należy wysłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., dodając w temacie wiadomości dopisek "Konkurs fotograficzny Mój zielony kącik czytelniczy".

Wszystkie zgłoszone zdjęcia będą wykorzystywane przez Organizatora w celach promocyjnych, a każde z nich zostanie podpisane imieniem i nazwiskiem autora. Istotne jest, aby zdjęcia były nowe i nie brały wcześniej udziału w innych konkursach fotograficznych, ani nie były publikowane lub wystawiane oficjalnie, z wyjątkiem prywatnych profili autora w mediach społecznościowych.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas otwarcia Letniej Biblioteki Summer Books, które odbędzie się 8 czerwca 2024 r. w Letniej Bibliotece przy Stawach Walczewskiego. W tym dniu odbędzie się również premiera wystawy online, która zostanie zamieszczona w mediach społecznościowych Biblioteki.

Inicjatywa konkursu zrodziła się w ramach projektu “Inwestycje w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury”, który jest dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021. Celem projektu jest łagodzenie skutków zmian klimatu i adaptacja do ich skutków, a konkurs fotograficzny jest częścią działań, które mają promować ekologiczne postawy wśród mieszkańców.


Na podst. Biblioteka Grodzisk