Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grodzisk Mazowiecki

Grodziscy policjanci apelują do mieszkańców o przekazywanie informacji na temat osób bezdomnych, potrzebujących pomocy i tych, którym grozi wychłodzenie. Można to zrobić także poprzez oznaczenie miejsc na „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Te sygnały nie pozostaną bez odzewu i natychmiast podjęte zostaną działania, mające sprawdzić, czy ktoś nie potrzebuje pomocy. W aplikacji należy odnaleźć i zaznaczyć zagrożone miejsce. Można też skorzystać z funkcji opisu, aby służby jak najszybciej mogły dotrzeć do potrzebujących.

W związku ze znacznymi spadkami temperatur, szczególnie w porze nocnej, policjanci cały czas monitorują miejsca, gdzie bezdomni mogliby narazić się na wychłodzenie organizmu. Funkcjonariusze sprawdzają dokładnie pustostany, parki i skwery.

Policjanci sprawdzają wszystkie sygnały, mogące pomóc w ustaleniu miejsc, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy w zimowych warunkach. Informacje można przekazywać telefonicznie do dyżurnego komendy, dzwoniąc pod numery: 22 755 60 10 do 13 lub 112. Oprócz tej możliwości jest jeszcze „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” jako aplikacja internetowa, która zawiera kategorię dotyczącą bezdomności.

Dlatego też, aby jeszcze skuteczniej zapobiegać wychłodzeniom, policjanci apelują, aby oznaczać na mapie miejsca, w których mogą znajdować się osoby bezdomne i które należałoby sprawdzić. Na mapie można skorzystać z funkcji wprowadzenia opisu dotyczącego miejsca, czasu i zakresu potrzebnej pomocy.

 

asp.sztab.Katarzyna Zych