Policjanci grodziskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wyroby tytoniowe zostały odnalezione podczas przeszukania lokalu wynajmowanego przez 49-latka. Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu, a mężczyzna poniesie teraz odpowiedzialność z kodeksu karno-skarbowego za jego posiadanie.

Policjanci zespołu do walki z przestępczością gospodarczą z grodziskiej komendy podczas prowadzonych działań uzyskali informację o miejscu, gdzie mogą być przechowywane nielegalne wyroby tytoniowe. Funkcjonariusze natychmiast pojechali sprawdzić swoje ustalenia. Na miejscu zastali 49-latka, który wynajmował ten lokal. W jego obecności policjanci przeszukali pomieszczenie. Podczas tych czynnności znaleźli opakowania z papierosami bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny towar został zabezpieczony w policyjnym depozycie. 

Po wykonanych czynnościach policjanci potwierdzili, że mężczyzna posiadał 4 tysiace sztuk papierosów, które nie miały wymaganych znaków akcyzowych. Poza przepadkiem zabezpieczonych rzeczy, za ten czyn 49-latek  poniesie odpowiedzialność zgodnie z kodeksem karno-skarbowym.

asp.sztab. Katarzyna Zych