Kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce policjantów grodziskiej drogówki. Podczas dokładnej kontroli okazało się, że 40-latek ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany przez sąd za wcześniejsze przestępstwa. Mężczyzna trafił do aresztu śledczego, gdzie przez najbliższy rok będzie odbywał zastępczą karę pozbawienia wolności. Sąd po raz kolejny zdecyduje o jego odpowiedzialności za przestępstwa drogowe, ujawnione przez grodziskich policjantów.

Przed godziną 20.00 policjanci grodziskiej drogówki pełniący służbę na terenie gminy Jaktorów zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Pierwszym elementem sprawdzenia był stan trzeźwości kierowcy i tu okazało się, że wsiadł on za kierownicę auta po alkoholu. Policyjny alkotest wskazał 0,33 mg/l alkoholu w  organizmie kontrolowanego. Po informacji o popełnieniu przestępstwa drogowego, funkcjonariusze dokładnie sprawdzili dane mężczyzny. Ku ich zaskoczeniu w systemach informatycznych widniał zapis o dożywotnim zakazie prowadzenia wszelkich pojazdów, wydany w ubiegłym roku przez Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim. Kolejna informacja o 40-latku dotyczyła jego poszukiwań w celu doprowadzenia do aresztu śledczego, gdzie ma odbyć 364 dni zastępczej kary pozbawienia wolności zgodnie z nakazem Sądu Rejonowego w Garwolinie. Kierowca trafił do policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Przestępstwa te zagrożone są karami nawet 5 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z nakazem zatrzymany trafił do aresztu śledczego, w którym spędzi najbliższy rok za poprzednie czyny. Sąd zdecyduje o karze dla niego za przestępstwa drogowe, ujawnione przez grodziskich policjantów.

Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie.

 

asp. sztab. Katarzyna Zych/bś