Zarzuty kradzieży usłyszało trzech mężczyzn ustalonych i zatrzymanych przez grodziskich kryminalnych. Podejrzani przyznali się do zabrania z pomieszczenia socjalnego w hostelu sprzętu AGD i telefonu komórkowego. Właściciel tych przedmiotów wycenił swoje straty na ponad 1000 złotych. Dokonane przez 21-latka, 27-latka i 40-latka przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu w grodziskiej komendzie zostało złożone zawiadomienie o kradzieży sprzętu z pomieszczenia socjalnego w jednym z hosteli. Z informacji od zgłaszającego wynikało, że nieznani sprawcy weszli do kuchni i zabrali stamtąd między innnymi czajnik elektryczny, mikrofalówkę, telefon komórkowy i inne przedmioty. Ich wartość została określona na około 1300 złotych.

Ustaleniem i zatrzymaniem sprawców natychmiast zajęli się grodziscy kryminalni. Bardzo szybko wytypowali osoby podejrzane o to przestępstwo. Do policyjnej celi trafił 21-latek, 27–latek i 40-latek. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży mienia. Wszyscy przyznali się do popełnienia tego przestępstwa i dobrowolnie poddali karom. Ten czyn zagrożony jest nawet 5-letnim pozbawieniem wolności.

Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

asp.sztab. Katarzyna Zych

  • Policjant z jednym z zatrzymanych mężczyzn przed celą
    Policjant z jednym z zatrzymanych mężczyzn
  • Policjant z jednym z zatrzymanych mężczyzn w pokoju biurowym
    Policjant z jednym z zatrzymanych mężczyzn