Jutro w godzinach 13:00 – 19:30 na terenie powiatu grodziskiego będą utrudnienia w ruchu drogowym w związku z odbywającym się 65 Międzynarodowym Wyścigiem Kolarskim Dookoła Mazowsza. Trasa będzie przebiegała przez drogi miasta i gminy Grodziska Mazowieckiego oraz gm. Żabia Wola. Kierujących prosimy o wyrozumiałość i wybieranie innych alternatywnych dróg nie przecinających się z trasą wyścigu.

W dniu 28 lipca 2022 roku w godz. 13.00 – 19.30 na terenie powiatu grodziskiego odbędzie się liczący ponad 173 km 65 Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Dookoła Mazowsza”. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju Sportu „Mazovia Team”. Wyścig rozpocznie się na terenie miasta Grodzisk Maz., a trasa przebiegać będzie przez drogi miasta i gminy Grodziska Mazowieckiego oraz gm. Żabia Wola.

Start wyścigu rozpocznie się na ul. Montwiłła w rejonie Krytej Pływalni Wodnik 2000 i jest planowany na godzinę 13:00. Następnie trasa przebiegać będzie ulicą Montwiłła, skręt w prawo w ul. Spokojną, następnie w prawo w ul. Radońską w kierunku m. Odrano Wola, m. Szczęsne ul. Orla, m. Radonie ul. Widokowa. Następnie w m. Radonie z ul. Widokowej skręt w lewo w kierunku m. Musuły ul. Grodziska, następnie ulicą Warszawską i Główną w miejscowości Żabia Wola w kierunku m. Józefina. Później Mazowiecką w kierunku Osowca, Adamowizny, Odrano Woli oraz Grodziska Maz. Meta wyścigu znajdować się będzie w Grodzisku Maz. na ul. Montwiłła na wysokości Pływalni Miejskiej Wodnik 2000.

Podczas trwania wyścigu Policjanci jak i osoby, które zabezpieczają wyścig będą kierowali zmotoryzowanych na objazdy a w miejscach gdzie jest to niemożliwe ruch będzie wstrzymany.

Prosimy również kierujących aby tego dnia w godzinach 12:30-19:00 ograniczyć wyjazdy a w razie konieczności przemieszczania się o wybranie dróg alternatywnych nie przebiegających przez trasę wyścigu.   

Zwracamy się z prośbą do wszystkich kierujących o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności oraz bezwzględne stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy policji jak i osób zabezpieczających wyścig, którzy będą kierowali ruchem. Pozwoli to zachować bezpieczeństwo uczestnikom wyścigu jak i samym kierującym.

asp.szt Sławomir Janowiec

  • Plan wyścigu kolarskiego
    Plan wyścigu kolarskiego
  • Trasa wyścigu kolarskiego
    Trasa wyścigu kolarskiego