Jakie zadania wykonują policjanci, w jakich sytuacjach pomagają i jak przekazywać im informacje o zagrożeniach- to tylko niektóre tematy spotkania policjantów grodziskiej komendy z dziećmi z przedszkola „ Tęczowy Domek”. Zajęcia były okazją do przypomnienia uczestnikom wielu zasad bezpieczeństwa. Atrakcją dla dzieci była również możliwość poznania policyjnego sprzętu służbowego i obejrzenie radiowozu.

Wczoraj dzieci z grodziskiego przedszkola spotkała miła niespodzianka. Odwiedzili ich dzielnicowy i profilaktyk z grodziskiej komendy, który opowiedział o codziennej pracy funkcjonariuszy. Uczestnicy dowiedzieli się jak różne zadania wykonują policjanci i jak często potrzebna jest ich pomoc. Policjant przypomniał zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczył jak prawidłowo zachowywać się na drodze jako pieszy i pasażer samochodu.

Nie zabrakło również rad dotyczących bezpieczeństwa nad wodą. Policjanci uczyli jak udzielić pomocy osobie tonącej i jak przy tym zadbać o własne bezpieczeństwo.  

Podczas spotkań dzieci dowiedziały się przede wszystkim tego, że głównym zadaniem policjantów jest pomaganie każdej osobie, która tego potrzebuje i dbanie o bezpieczeństwo w każdym czasie i miejscu.

W trakcie spotkania funkcjonariusze zademonstrowali także codzienne wyposażenie policjanta do służby. Nie lada atrakcją była możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu.

 

 

asp.szt Sławomir Janowiec/rm

 

 

 

 • Policjant podczas działań profilaktycznych
  Policjant podczas działań profilaktycznych
 • Policjanci podczas działań profilaktycznych
  Policjanci podczas działań profilaktycznych
 • Policjant podczas działań profilaktycznych
  Policjant podczas działań profilaktycznych
 • Policjant podczas działań profilaktycznych
  Policjant podczas działań profilaktycznych