W najbliższy czwartek i piątek (6 i 7 października) odbędą się debaty społeczne na temat bezpieczeństwa na terenie gmin Baranów i Jaktorów. Zapraszamy mieszkańców do czynnego udziału w spotkaniach z policjantami.

Debaty będą odbywały się pod hasłem "Porozmawiamy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”. Ich celem jest wymiana informacji między lokalną społecznością, a policją w zakresie bezpieczeństwa na terenie gmin. Podczas spotkań zostaną przedstawione między innymi zgłoszenia mieszkańców zdiagnozowane na podstawie "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa", omówione działanie aplikacji "Moja Komenda" oraz przybliżony program "Dzielnicowy bliżej nas". Dzielnicowi przedstawią swoje plany priorytetowe i omówią zagadnienia związane z bezpieczeństwem seniorów.

Spotkanie z mieszkańcami gminy Baranów odbędzie się w czwartek 6 października o godz. 15.00 w Filii Biblioteki Publicznej w Kaskach przy ul.Królewskiej 44. Dla mieszkańców gminy Jaktorów takie samo spotkanie zostało zorganizowane 7 października o godz. 11.00 w budynku Urzędu Gminy przy ul. Warszawskiej 33.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców do wzięcia udziału w debatach. Mamy nadzieję, że bezpośrednie rozmowy z mieszkańcami o istniejących zagrożeniach pozwolą wspólnie wypracowywać metody ich eliminowania.

asp.sztab. Katarzyna Zych