Wczoraj w miejscowości Kolonia-Jaktorów doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Kierujący mercedesem potrącił rowerzystę jadącego z przeciwnego kierunku. Niestety, mimo prowadzonej długotrwałej reanimacji 78-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Grodziscy policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło  wczoraj przed 17.00 w miejscowości Kolonia-Jaktorów na drodze w kierunku Baranowa. Kierujący mercedesem podczas manewru wyprzedzania zjechał na przeciwległy pas ruchu i tam uderzył w jadącego z przeciwka rowerzystę. Niestety, mimo długotrwałej reanimacji 78-letni mężczyzna zmarł na skutek odniesionych obrażeń.  

Grodziscy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność do wszystkich użytkowników dróg, szczególnie w jesiennych warunkach pogodowych. Przypominamy kierującym o uwzględnianiu praw innych użytkowników dróg, zwłaszcza pieszych i rowerzystów, którym trudniej poruszać się w ciemnościach, przy wietrznej, czy deszczowej pogodzie. Zwracamy się także z apelem do niechronionych uczestników ruchu drogowego o dobre oświetlenie rowerów i używanie elementów odblaskowych. Po zmroku osoba ubrana w ciemny strój jest widziana przez kierującego dopiero z odległości około 40 metrów przed pojazdem, elementy odblaskowe powodują, że staje się ona widoczna nawet z odległości 150 metrów.  

asp.sztab. Katarzyna Zych