W sobotę 3 grudnia 2022 roku na wybranych stacjach kontroli pojazdów możesz bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoim pojeździe. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Szczególnie w okresie jesienno – zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne, sprawne i prawidłowo ustawione światła nabierają szczególnego znaczenia. Pozwalają one kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę znajdującą się na drodze, czy też pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem.

Zadbaj o swój pojazd i sprawdzaj oświetlenie!

Światła w pojeździe pełnią bardzo ważną funkcję w czasie jazdy, dlatego na drodze należy prawidłowo z nich korzystać. Powinniśmy pilnować ich prawidłowego ustawienia po wymianie żarówki, ale i na co dzień dbać o ich czystość – zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym, gdy tak szybko się brudzą. Zdarza się, że kierujący korzystają ze świateł w sposób nieprawidłowy, np. gdy warunki pogodowe tego nie wymagają. Oślepianie innych kierujących może być spowodowane złym ustawieniem świateł, ale także nadużywaniem świateł drogowych, tzw. „długich”.

Korzystaj ze świateł w sposób prawidłowy!

Poniżej znajdziesz wykaz stacji diagnostycznych, biorących udział w kampanii „TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO”.

Wybierz „swoją stację”
i SPRAWDŹ OŚWIETLENIE POJAZDU!

Pliki do pobrania

  • 669.32 KB