Dobra współpraca i zaangażowanie grodziskich „patrolowców” i dzielnicowego z Jaktorowa zaowocowała zatrzymaniem dwóch osób podejrzanych o kradzież z włamaniem. 18–latek był poszukiwany przez sąd. Funkcjonariusze odzyskali również część rzeczy ukrytych przez 29–latka. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty karne, zagrożone nawet 10-letnim pozbawieniem wolności.

Grodziscy policjanci patrolujacy rejon jaktorowskiej gminy uzyskali informację o miejscu przebywania osoby poszukiwanej. Razem z dzielnicowym z tego terenu udali się pod ustalony adres, gdzie zatrzymali mężczyznę. Szybko potwierdzili, że 18–latek ma do odbycia karę pozbawienia wolności, od której może się uwolnić, wpłacając grzywnę.

Dociekliwość policjantów podczas dalszych czynności z zatrzymanym wzbudziła podejrzenie, że mężczyzna kilka tygodni temu mógł brać udział w kradzieży z włamaniem na terenie grodziskiej gminy. Kolejne ustalenia doprowadziły ich do jego wspólnika oraz posesji, na której mogły być ukryte przedmioty z tego przestępstwa. Do sprawy zatrzymany został 29-latek, który przyznał się do udziału w kradzieży z włamaniem i ukrycia części łupów. Funkcjonariusze odzyskali piłę spalinową, glebogryzarkę i wagę.  

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania kradzieży z włamaniem. Mężczyźni przyznali się do tego przestępstwa. Teraz grozi im nawet po 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisu Maz.

asp.sztab. Katarzyna Zych/ea