Policjant grodziskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną przeprowadził kolejne zajęcia dotyczące kampanii „Świadomość”. Uczestniczkami spotkania były tym razem uczennice Zespołu Szkół Nr 1 w Grodzisku Maz. Funkcjonariusz szczegółowo omawiał sposoby unikania zagrożeń, które mogą zaistnieć podczas przejazdów „na aplikację” i zachęcał do przekazywania tych zasad innym młodym kobietom.

Policjanci stołecznego garnizonu regularnie prowadzą zajęcia poświęcone bezpieczeństwu podczas przejazdów "na aplikację". Takie spotkanie z uczennicami grodziskiego liceum przeprowadził także ostatnio policyjny profilaktyk z grodziskiej komendy. Policjant wykorzystał przygotowane materiały, w których zawarte są zasady zachowania, mogące uchronić przed zagrożeniami podczas podróży zamówionym środkiem  transportu.

Z filmu uczestniczki dowiedziały się między innymi, jak sprawdzić czy pojazd i kierowca jest tym, który faktycznie został zamówiony oraz jak zareagować, gdy zachowanie kierowcy staje się podejrzane. Uczennice chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń w takich sytuacjach. Policjant podkreślał, że ostrożność jest potrzebna w każdym miejscu i czasie i że warto mieć świadomość, że niektórych niebezpieczeństw można uniknąć.

Zachęcamy do zapoznania się z kampanią "Świadomość"

asp.sztab. Katarzyna Zych