Wczoraj w grodziskiej komendzie mieliśmy wyjątkowych gości. Policjantów odwiedzili pierwszoklasiści ze szkoły w Jaktorowie. Oprócz zapoznania dzieci z policyjnymi zadaniami, funkcjonariusze przekazywali im informacje na temat bezpieczeństwa w różnych miejscach i sytuacjach. Najmłodsi mieli też okazję obejrzeć z bliska radiowozy i motocykle, które są wykorzystywane do codziennej służby. Mamy nadzieję, że wizyta na długo zapadnie dzieciom w pamięci i będą zawsze korzystać z policyjnych rad.

W czasie wizyty policyjny profilaktyk opowiedział dzieciom o pracy funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę w grodziskiej komendzie. Jednym z elementów były zadania technika kryminalistyki, które uczestnicy poznali poprzez wykonane im odbitki linii papilarnych.

Podczas spotkania w sali odpraw dla najmłodszych przygotowane były filmy, z których dowiedzieli się między innymi tego, że w sytuacjach zagrożenia należy dzwonić pod alarmowy numer  112 i przekazać konkretne ważne informacje. Kolejny materiał zachęcał uczestników do używania elementów odblaskowych i ostrożnego zachowania na drogach. Następnie policjant oprowadził  wszystkich uczestników po budynku komendy i wskazał poszczególne miejsca, w których najwięcej dzieje się każdego dnia. Dzieci poznały pracę dyżurnego jednostki,  policjantów z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii, funkcjonariuszy z pionu dochodzeniowego, a także sprawdziły działanie kamer w centrum monitoringu. Podczas wizyty odwiedziły też komendanta w jego gabinecie, gdzie dowiedziały się czym się zajmuje, a także otrzymały kamizelki odblaskowe z informacją , jak ważne jest ich używanie.   

Na dziedzińcu komendy na naszych gości czekały radiwowozy i motocykle, które mogły dokładnie obejrzeć. Policjant wyjaśnił im w jakich okolicznościach używany jest bus wypadkowy ze specjalnym wyposażeniem i pokazał jak działają jego elementy. Wszystkie dzieci bardzo chciały sprawdzić jak się siedzi za sterami policyjnego motoru.

Na zakończenie spotkania policjanci prosili o zachowanie w pamięci przekazanych rad, dotyczących bezpiecznego zachowania  na drogach, w szkole i w domu, a także wobec osób obcych i zapewniali o swojej pomocy w każdej trudnej sytuacji.

asp.sztab. Katarzyna Zych

 • Grupa dzieci w kamizelkach i policjant wokół radiowozu
  Wizyta dzieci w grodziskiej komendzie
 • dzieci i policjant w sali podczas oglądania filmu
  Wizyta dzieci w grodziskiej komendzie
 • Policjant wykonuje czynność pobierania linii papilarnych
  Wizyta dzieci w grodziskiej komendzie
 • dzieci w pomieszczeniu centrum monitoringu
  Wizyta dzieci w grodziskiej komendzie
 • komendant rozdaje kamizelki odblaskowe
  Wizyta dzieci w grodziskiej komendzie
 • grupa dzieci w kamizelkach z komendantem w gabinecie
  Wizyta dzieci w grodziskiej komendzie
 • Grupa dzieci na dziedzińcu ogląda pojazdy policyjne
  Wizyta dzieci w grodziskiej komendzie
 • dzieci przy motocyklu z policjantem
  Wizyta dzieci w grodziskiej komendzie
 • dzieci z policjantem przy motocyklu
  Wizyta dzieci w grodziskiej komendzie