Potraktowanie znalezionych kart płatniczych jako okazji do darmowych zakupów zakończyło się zarzutami karnymi dla dwóch osób. Po wnikliwych działaniach, grodziscy kryminalni ustalili i zatrzymali w Warszawie 49–latka i 38–latkę, podejrzanych o przywłaszczenie dwóch kart oraz wielokrotne włamania na cudze konto bankowe w celu dokonania płatności za zakupy. Te przestępstwa zagrożone są karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Działania grodziskich policjantów rozpoczęły się natychmiast po zgłoszeniu przez właściciela utraty kart płatniczych i wypłaty z nich pieniędzy. Funkcjonariusze dokładnie przeanalizowali  płatności, które były dokonywane jednego dnia w różnych placówkach handlowych i stacjach paliw na terenie naszego powiatu i okolicznych miejscowości. Skrupulatne i wnikliwe czynności operacyjne doprowadziły kryminalnych do wytypowania osób, które mogły mieć związek z tymi przestępstwami.

Policjanci szybko ustalili adres w Warszawie, gdzie mogły przebywać podejrzane osoby i pojechali je tam zatrzymać. W mieszkaniu zastali 49–latka i 38–latkę. Podczas przeszukania lokalu funkcjonariusze znaleźli opakowanie z suszem roślinnym, które zostało zabezpieczone.

Podczas dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych ustalono, że zatrzymane osoby wspólnie przywłaszczyły sobie dwie znalezione w Grodzisku Maz. karty bankomatowe i wielokrotnie użyły ich do płatności za zakupy w różnych miejscach. W kilku przypadkach transakcje nie powiodły się. Oboje przyznali się do postawionych zarzutów przywłaszczenia znalezionych rzeczy oraz 20-krotnego włamania lub usiłowania włamania na konto bankowe, tłumacząc to … chciwością. Za te czyny grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie także za posiadanie marihuany.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

asp.sztab. Katarzyna Zych/JW