Celem policyjnych działań było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg, którzy w tym okresie odwiedzali groby swoich bliskich na terenie całego powiatu. Funkcjonariusze byli obecni na trasach wjazdowych i wyjazdowych, na wielu ulicach wszystkich miejscowości w powiecie, a przede wszystkim w rejonach cmentarzy. Brak wypadków i niewielka liczba kolizji w ciągu ostatnich trzech dni świadczy o właściwej postawie uczestników ruchu drogowego i wytężonej pracy policjantów.

W ramach policyjnych działań "Wszystkich Świętych 2023" w ciągu ostatnich trzech dni policjanci grodziskiej komendy szczególnie czuwali nad bezpieczeństwem  użytkowników dróg na terenie całego powiatu. Funkcjonariusze pełnili służbę w rejonach, gdzie było duże natężenie ruchu kołowego i pieszego. W czasie kontroli mundurowi zwracali szczególną uwagę na prędkość jazdy kierowców,  która jest główną przyczyną większości groźnych wypadków drogowych. Sprawdzali także trzeźwość kierujących i  sposób przewożenia pasażerów. W okolicy cmentarzy dbali nie tylko o płynność ruchu, ale również o bezpieczeństwo pieszych.

Na terenie całego powiatu grodziskiego w tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego, policjanci byli wzywani do 8 kolizji, z których tylko jedna miała miejsce na parkingu przy cmentarzu. W czasie licznych kontroli trzeźwości kierujących, policjanci zatrzymali 2 kierowców aut w stanie nietrzeźwości i 1 po użyciu alkoholu oraz 2 nietrzeźwych rowerzystów.

W najbliższy weekend nadal funkcjonariusze spodziewają się większego ruchu w okolicach nekropolii, stąd można spodziewać się zwiększonej liczby patroli. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność i rozwagę podczas podróży oraz respektowanie wszystkich przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od zachowania każdego z nas.

asp.sztab. Katarzyna Zych