grodzisk.pl

Ostatnich kilka tygodni klub, zawodnicy, sympatycy i kibice siatkówki żyli emocjami związanymi z walką o awans naszych seniorów do II ligi. Panowie cały sezon grali koncertowo wygrywając III ligę MWZPS z jedną tylko porażką, następnie gładko i bez straty seta zwycięsko wyszli z turnieju ćwierćfinałowego, a potem także wygrywając wszystkie swoje mecze z turnieju półfinałowego. Od 27 spotkań niepokonani !

W miniony weekend stanęli do walki o miejsca w II lidze z najlepszymi drużynami województw: podkarpackiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego, które wcześniej musiały także przebrnąć przez eliminacje ćwierć- i półfinałowych turniejów, aby na swoje nieszczęście trafić do Grodziska.

grodzisk.pl

Niestety po pierwszym dniu i przegranej 1:3 z drużyną Wisłok Strzyżów i tie-breaku w poprzedzającym ten mecz spotkaniu pomiędzy PKPS Siatkarz Bierutów i LZS Orzeł Osiecza, UKS Sparta wylądowała na ostatnim miejscu tabeli finałowego turnieju, jedynym, które nie jest premiowane awansem…
grodzisk.pl
Każdy oglądający wcześniejsze występy seniorów UKS Sparta w ciemno postawiłby wszystko na całkiem odwrotny wynik. Przeciwnicy byli jak najbardziej w zasięgu. Gratulujemy im wygranej, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że wynik nie był efektem ich starań, a raczej naszych błędów, szczególnie w polu zagrywki. Być może pod presją oczekiwań i wagi meczu obie drużyny zaczęły spotkanie nerwowo, czego efektem były błędy po obu stronach. Godzina, opóźnienie po wcześniejszym meczu (mecz UKS Sparta – Wisłok skończył się po 23:00), temperatura na hali, to wszystko mogło mieć wpływ na to, że oglądaliśmy wymianę błędów zamiast porywających wymian w ataku i obronie. Po pierwszym secie dla UKS Sparta, Wisłok potrafił skupić się na tyle, że wyeliminował większość własnych punktowych strat, Sparta niestety nie i wynik uciekł.
grodzisk.pl
Drugiego dnia na szczęście oglądaliśmy Spartę taką, jaką oglądać lubimy najbardziej ! jeśli ktoś powątpiewał, że chłopcy daliby uciec szansie na awans, nawet zdołowani po przykrej porażce, to po meczu z PKPS Siatkarz Bierutów szybko przypomnieliśmy sobie co potrafią nasi zawodnicy ! Skupieni, nastawieni na zwycięstwo od pierwszej piłki, w każdym elemencie na 100% nie oddali seta i pewnie wygrali 3:0 potwierdzając, że cały sezon był przygotowaniem na ten jeden cel – II ligę. W niedzielę pękającą w szwach halę już po pierwszym secie wypełnił szał radości, ponieważ wyniki pozostałych meczów ułożyły się tak, że już jeden wygrany set z Osieczą dawał nam awans ! Wybuchu takiej radości, tylu decybeli na trybunach i takich kibiców grodziska hala jeszcze nie widziała ???? Trener Mosur tym razem dał szansę pograć także pozostałym zawodnikom, których do tej pory rzadko oglądaliśmy, a oni pociągnęli wynik do końca i wygraliśmy nie tylko awans, mecz z Osieczą, ale też cały turniej !
grodzisk.pl
Już dziś zapraszamy na wszystkie mecze UKS Sparta w II lidze ! Przy takim dopingu najmocniejszy przeciwnik będzie czuł niepokój na myśl o meczu na wyjeździe z UKS Sparta. Dziękujemy wam za obecność całymi rodzinami, wsparcie całym sercem i doping z całych sił.
grodzisk.pl
Do zobaczenia w przyszłym sezonie !
Spragnionych podczas wakacyjnej przerwy siatkarskich emocji zapraszamy na boiska do siatkówki plażowej przy Stawach Walczewskiego, gdzie UKS Sparta, jak co roku, będzie organizowała turnieje plażówki podczas których także jest co oglądać, co więcej – można brać w nich udział, spotkać niejednego z naszych zawodników i zmierzyć się z nimi pod siatką na piachu ! Zapraszamy.