Policjanci z żabiowolskiego posterunku po raz kolejny włączyli się w działania charytatywne. Podczas szóstego Pikniku z Wolontariatem, organizowanego przez Centrum Wolontariatu przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żabiej Woli zorganizowali stanowisko policyjne. Motywem przewodnim tegorocznego przedsięwzięcia była zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację długotrwale chorego Piotrusia.

Na policyjnym stanowisku była okazja poznać  sprzęt i wyposażenie funkcjonariuszy do służby. Młodsi i starsi uczestnicy pikniku chętnie oglądali również pojazdy służbowe. Dzielnicowy i kierownik posterunku dzielili się cennymi informacjami na temat bezpieczeństwa i zachęcali do wspólnego dbania o nie przez wszystkich mieszkańców gminy. Policjanci przypominali o możliwości korzystania z aplikacji Moja Komenda oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Oprócz integracji i ciekawej formy spędzenia wolnego czasu piknik spełnił również swój główny szlachetny cel – pomoc osobie potrzebującej wsparcia. Dla funkcjonariuszy nieoceniona była radość obdarowanego policyjną maskotką Piotrusia. Policjanci deklarują swój udział w podobnych działaniach w przyszłości.

 

kz