Przed świętami Bożego Narodzenia grodziscy policjanci tradycyjnie spotykają się z przedstawicielami władz samorządowych, instytucji i służb, a także osobami na co dzień współdziałającymi z nimi w zakresie bezpieczeństwa, aby podzielić się opłatkiem i złożyć życzenia świąteczne i noworoczne. Takie sympatyczne spotkanie odbyło się wczoraj w grodziskiej komendzie. Były podziękowania za codzienną służbę na rzecz społeczeństwa, życzenia optymizmu i sukcesów zawodowych oraz spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i bezpiecznego kolejnego roku.

Wczoraj o godzinie 12.00 w grodziskiej komendzie odbyło się przedświąteczne spotkanie, w którym, oprócz policjantów i pracowników grodziskiej jednostki, uczestniczył również Zastępca Komendanta Stołecznego Policji inspektor Marek Chodakowski, a także przedstawiciele władz samorządowych i instytucji współdziałających z Policją na co dzień.

Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Maz. inspektor Dariusz Lubański podsumował mijający rok oraz podziękował wszystkim uczestnikom spotkania za okazywaną pomoc, szczególnie władzom samorządowym za wsparcie finansowe dla grodziskiej komendy.  Policjanci i pracownicy usłyszeli słowa wdzięczności za codzienną dobrą służbę i pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców całego powiatu. Wszystkim uczestnikom spotkania komendant życzył rodzinnych i bezpiecznych świąt i spokojnego całego kolejnego roku.

Słowa podziękowania za skuteczną służbę oraz osiągane efekty do grodziskich policjantów i pracowników skierował także Zastępca Komendanta Stołecznego Policji inspektor Marek Chodakowski. Komendant podkreślił jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa, na które każdego dnia pracują funkcjonariusze i życzył wszystkim, aby w tym szczególnym świątecznym czasie było jak najmniej trudnych sytuacji. Podziękowania i życzenia dla policjantów i wszystkich zebranych przekazał także starosta, Przewodnicząca Rady Miasta Grodzisk Maz. oraz Zastępca Burmistrza Grodziska Maz.

Przed łamaniem się opłatkiem i składaniem sobie życzeń, ksiądz dziekan Janusz Starosta przekazał kilka refleksji dotyczących tego wyjątkowego czasu w roku i życzył wszystkim błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz jak najwięcej okazji do czynienia dobra dla drugiego człowieka.  Życzeniem policjantów jak zawsze jest, aby święta wszystkim minęły bezpiecznie.

asp. sztab. Katarzyna Zych