Jak pozbyć się gruzu i innych odpadów?

Generalny remont może sprawić nie tylko niesłychany kłopot, ale również tak dużą ilość opadów, że będzie konieczne zamówienie kontenera na ich składowanie. Z ciekawą ofertą wychodzi firma zajmująca się wynajmem różnych wielkości kontenerów. Pod adresem strony internetowej http://www.redskip.pl/wywoz-gruzu-grodzisk-mazowiecki/ znaleźć można ofertę dopasowaną do potrzeba nawet bardzo wymagających klientów.

Kontener na gruz

W przypadku długiego remontu, który każdego dnia będzie generował kolejne sterty gruzu nieodzownym rozwiązanie będzie wynajęcie odpowiednio pojemnego kontenera. Robotnicy budowlani lub remontowi skorzystają z tego rozwiązania i będą w stanie gromadzić tego typu odpady w jednym miejscu. Kontener po załadowaniu jest następnie w wybranym czasie odbierany przez firmę zajmującą się utylizacją odpadów. W przypadku remontu trwającego kilka tygodni można skorzystać z cyklicznego odbioru odpadów. Działa to w prosty sposób – jeden kontener jest odbierany, a następnie podstawiany jest kolejny, pusty kontener.

Odsprzedaż gruzu

Może się wydawać, że gruz mało komu będzie do czegokolwiek potrzebny, nie mówić już o tym, że ktoś byłby skłonny za niego zapłacić. Okazuje się jednak, że w pewnych rzadkich sytuacjach czysty gruz (bez innych elementów niebezpiecznych, jak na przykład szkło) może być przydatny do utwardzenia drogi dojazdowej do firmy lub jako element dekoracyjny do ogrodu, na przykład do budowy skalniaków. Ogłoszenia tego typu można znaleźć na popularnych platformach ogłoszeniowych lub w lokalnej gazecie. Nie zawsze jest jednak tak kolorowo, najczęściej można spotkać się z ofertami typu „przyjmę gruz”, gdzie przedsiębiorstwo wyraźnie podkreśla w ofercie, że pod podanym adresem może przyjąć gruz potrzebny na przykład do utwardzenia podjazdu. W efekcie sam właściciel gruzu musi się postarać o to, aby go dostarczyć.

Gruz nie tylko w kontenerze

Jeśli dla kogoś zamówienie kontenera to wydatek, który nie do końca jest opłacalny ze względu na to, że nie będzie w stanie go zapełnić to powinien rozważyć inną opcję. Popularną opcją są również specjalne worki na gruz „big-bag”. Mogą one pomieścić nawet 1 metr sześcienny gruzu. Są na tyle wytrzymałe, że można w nich przechowywać zarówno czysty gruz, jak i zmieszany. Warto w kontekście tego pamiętać, że cena odbioru gruzu czystego jest tańsza od odbioru gruzu zmieszanego. Dotyczy to zarówno odbioru gruzu w kontenerze, jak i w workach. Gruz można także dostarczyć na PSZOK bez opłat, ale z transportem we własnym zakresie.