Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grodzisk Mazowiecki

Kancelarie prawne online – czy warto korzystać z ich usług?

W dobie pandemii wywołanej przez koronawirusa coraz więcej firm świadczy swoje usługi za pośrednictwem internetu. Dotyczy to także kancelarii prawnych, które obecnie oferują wsparcie online. Na czym polega taka obsługa? Czy warto z niej skorzystać? A może lepiej spotkać się z prawnikiem osobiście?

Usługi prawne przez internet – co oferują kancelarie?

W kancelariach prawnych oferujących swoje usługi przez internet można skorzystać z szerokiego wsparcia, które obejmuje wszystkie dziedziny prawa.

Obsługa włącza usługi prawne jak:

  • poradnictwo prawne – udzielanie porad prawnych, odpowiadanie na pytania zadane przez klienta online
  • przygotowywanie pism prawnych – wniosków, pozwów i innych dokumentów na zlecenie
  • opiniowanie umów – usługa polegająca na analizie umowy dostarczonej przez klienta

Powyższe usługi mogą być świadczone online, dlatego prawnik nie musi wtedy spotykać się osobiście z klientem. Jest to wygodne rozwiązanie, biorąc pod uwagę wygodę obsługi.

Jak zamówić usługę prawną online?

Aby skorzystać z usług prawnych przez internet, należy w pierwszej kolejności wybrać odpowiednią kancelarię prowadzącą obsługę w tym właśnie zakresie, a następnie skierować do niej swoje zapytanie.

Usługi prawne online świadczone są po wcześniejszym wpłaceniu wskazanej kwoty. Obsługa wyceniana jest na podstawie zapytania skierowanego do kancelarii. Zazwyczaj jest to koszt wynoszący około 90-150 złotych.

Po otrzymaniu wpłaty kancelaria przygotowuje odpowiedź na pytanie zadane przez klienta lub opracowuje odpowiednią dokumentację. Zwykle są one przekazywane po paru dniach roboczych zależnie od umowy.

Czy usługi prawne online to zawsze dobry wybór?

Obsługa prawna świadczona przez internet jest komfortowym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę fakt, że w celu otrzymania porady nie trzeba wychodzić z domu. Warto jednak wskazać, że ma ona również określone minusy.

Główną niedogodnością jest brak możliwości osobistego zadawania pytań, ponieważ konieczne jest ograniczenie się tylko do kilku kwestii. Z kolei konsultacja osobista pozwala na dopytanie o konkretne sprawy, gdy pojawiają się wątpliwości.

Właśnie dlatego wiele osób nadal woli korzystać z oferty kancelarii działających stacjonarnie, co pozwala na osobisty kontakt z prawnikiem. Warto wtedy wcześniej umówić się na spotkanie w kancelarii w dogodnym terminie – można zrobić to telefonicznie lub przez internet.

Osobom chcącym skorzystać z porad oferowanych przez firmę jak kancelaria prawna Radom - https://mikolajwachowicz.pl/ zapewnia dostęp do szerokiej gamy usług online oraz stacjonarnie.