Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grodzisk Mazowiecki

Ranking najlepszych miejsc do zamieszkania w Konstancinie-Jeziornie

Konstancin-Jeziorna to miasto położone w województwie mazowieckim, w odległości ok. 20 km od centrum Warszawy. Zastanawiasz się nad przeprowadzką do tego miasta? Zobacz, w których częściach Konstancina-Jeziorny warto szukać wygodnego mieszkania lub domu.

Klarysew i Konstancin – dzielnice z przewagą budownictwa willowego

Chcesz kupić mieszkanie lub zabytkową, luksusową willę? Takich nieruchomości warto poszukać w dzielnicach Klarysew i Konstancin, w których przeważa niska zabudowa. Zamieszkując w jednej z wymienionych dzielnic, możesz liczyć na wysoki poziom życia, w tym na:

  • Bezpieczeństwo. Policja stosunkowo rzadko odnotowuje akty wandalizmu czy dewastacji mienia, co korzystnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.
  • Intymność i ciszę. Ma to bezpośredni związek z typem zabudowy. Kupując czy wynajmując dom, będziesz miał do swojej dyspozycji nie tylko jego powierzchnię, ale również przydomowy, często duży ogród.
  • Dostęp do zieleni. Konstancin-Jeziorna wyróżnia się pod względem terenów rekreacyjnych. Na mieszkańców czekają m.in. trasy piesze i rowerowe.

Wspomniane dzielnice chętnie wybierane są również przez ekspatów, którzy przyjeżdżają do Warszawy w celach zawodowych. Poza wymienionymi już zaletami cenią oni sobie dostęp do bogatej oferty edukacyjnej, w tym prestiżowych zagranicznych szkół.

Grapa – największe osiedle w Konstancinie-Jeziornie

Nieruchomości w Konstancinie-Jeziornie to nie tylko domy jednorodzinne – przykładem może być dzielnica Grapa, w której dominuje zabudowa wielorodzinna. Jeżeli zamiast domu jednorodzinnego preferujesz mieszkanie, możesz je znaleźć właśnie w tej części miasta.

Na osoby zainteresowane zakupem nieruchomości w rejonie Grapy czekają zarówno mieszkania z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. W ostatnich latach deweloperzy na tym terenie oddali do użytku kilka kameralnych budynków mieszkalnych – są one zlokalizowane wzdłuż ulicy Wilanowskiej.

Grapa to atrakcyjne osiedle mieszkaniowe, jeżeli wziąć pod uwagę, że na jej obszarze znajduje się rozwinięta infrastruktura społeczna. Poza licznymi punktami handlowo-usługowymi, do dyspozycji mieszkańców jest również targowisko miejskie mieszczące się przy ul. Wojska Polskiego. Na obszarze dzielnicy Grapa funkcjonuje też przychodnia.

Jeziorna – dzielnica na brzegu Jeziorki z mieszanym budownictwem

Ciekawą lokalizacją jest też Jeziorna. To dzielnica położona na brzegu Jeziorki. W tej części miasta znajduje się m.in. siedziba władz samorządowych oraz liczne punkty handlowo-usługowe. Mieszkańcy Jeziorny – podobnie jak pozostałych dzielnic Konstancina-Jeziorny – mają dostęp do licznych terenów zielonych.

Ta część miasta charakteryzuje się zróżnicowanym typem zabudowy – obok domów jednorodzinnych znajdują się tu także obiekty wielorodzinne. W rezultacie Jeziorna z powodzeniem może konkurować z wcześniej wymienionymi dzielnicami – Klarysewem, Konstancinem i Grapą.

Zastanawiasz się, w której dzielnicy Konstancina-Jeziorny mieszka się najlepiej i w której warto kupić nieruchomość? Każda z nich gwarantuje życie na wysokim poziomie, z każdej też w relatywnie krótkim czasie możesz dostać się do centrum Warszawy.