Jak witaminy wpływają na stan cery?

Warto wiedzieć o tym, że dostarczając swojemu organizmowi odpowiednie witaminy przyczyniamy się do poprawy wyglądu swojej cery. Witaminy możemy przyjmować nie tylko w formie suplementów, ale także spożywając takie produkty, które są ich bogatym źródłem. Dobrym rozwiązaniem jest również stosowanie kremów, które w swoim składzie mają potrzebne witaminy. Jakie zatem witaminy najlepiej oddziałują na naszą cerę i tym samym sprawiają, że skóra wygląda naprawdę zdrowo?

Witaminy na ładną i zdrową cerę – które z nich są szczególnie ważne?

Nie bez powodu jedną z najczęściej stosowanych w kosmetyce witamin jest witamina A, która znana jest także pod nazwą retinol. Witamina A ma bardzo dobry wpływ na cerę. Co zatem nasza skóra zawdzięcza tej witaminie? Należy podkreślić, że przyczynia się ona głownie do stymulacji procesów, które doprowadzają do odbudowy tkanek. To właśnie retinol niszczy wolne rodniki tym samym powoduje opóźnienie procesów starzenia się skóry. Inną ważną zaletą witaminy A jest to, że łagodzi ona zmiany trądzikowe i wyrównuje przebarwienia. Na rynku odnajdziemy wiele maści i kremów kosmetycznych, w których ważnym składnikiem jest właśnie ta witamina. Wiele kobiet w celu wzmocnienia struktury skóry przyjmuje witaminę A w formie suplementu. Jeżeli zaś chodzi o popularne produkty spożywcze, które są dobrym źródłem tej witaminy to są to np. szpinak, dynia, jarmuż, bataty, marchew, pomidory oraz wątróbka i przetwory mleczne. Dla wszystkich osób, którym zależy na zdrowym stanie cery obowiązkowym dopełnieniem witaminy A powinna stać się witamina E. Dlatego też wiele preparatów kosmetycznych obok witaminy A zawiera w swoim składzie także tę witaminę. Witamina E również odpowiedzialna jest za niszczenie wolnych rodników. Ponadto zapewnia ona cerze właściwe nawilżenie i ujędrniające i tym samym przyczynia się do ochrony naskórka i błony komórkowej. Warto także dodać, że witamina ta nazywana bywa witaminą młodości. Witamina E zawarta jest miedzy innymi w orzechach (ziemnych, laskowych i włoskich), olejach roślinnych, rybach i kiełkach pszenicy.

Witaminy na ładną i zdrową cerę – które z nich są szczególnie ważne?

Jakie jeszcze witaminy mają dobroczynny wpływ na stan i wygląd naszej cerę?

Jeżeli zależy nam na stosowaniu diety na piękna cerę to powinniśmy wprowadzić do niej także takie witaminy jak: witaminę D, witaminę K, witaminę C oraz witaminy z grupy B. Witamina D, czyli witamina słońca to sprawdzone antidotum na łuszczycowe zmiany skórne. Witamina K doskonale wzmacnia naczynia krwionośne skóry, łagodzi zaczerwienienia i przyczynia się do rozjaśnienia zmęczonej cery. Witamina C to znakomity przeciwutleniacz, bardzo dobrze poprawia ona ukrwienie skóry. Zaś, jeżeli chodzi o witaminy z grupy B to mają one ogromny wpływ na gładkość, jędrność i odpowiednie nawilżenie skóry. Szczególnie mowa tu o witaminie B2 i witaminie B3.

Więcej interesujących artykułów o zdrowiu, urodzie i kosmetykach odnajdziemy na portalu markowekosmetyki.com.pl. Serwis markowekosmetyki.com.pl to zbiór ciekawych porad, wskazówek i inspiracji dla osób, które pragną jak najlepiej zadbać o swój wygląd i zdrowie.