Arbuz – czy można go uprawiać w Polsce?

Arbuz to owoc doskonale znany każdemu z nas. Słodki i soczysty miąższ stanowi dla wielu osób idealne orzeźwienie w upalne dni, a on sam stanowi często bardzo dobry dodatek do soków oraz deserów. Nic więc dziwnego, że wraz ze wzrostem jego popularności coraz więcej osób zaczęło podejmować próby jego hodowli również w Polsce. Choć nadal najczęściej arbuzy są importowane do kraju nad Wisłą z innych rejonów świata, okazuje się, że i u nas jego hodowla jest jak najbardziej możliwa! Ty również możesz mieć arbuza w swoim własnym ogródku. Jak się do tego zabrać?

Dobre wybranie rodzaju arbuza

Na naszym rynku jesteśmy w stanie znaleźć naprawdę wiele różnych odmian arbuza. Każda z nich będzie posiadać trochę inną charakterystykę w porównaniu z resztą rodziny. Jedne będą okrągłe i czerwone w środku, niektóre mogą cechować się podłużnym kształtem, a bez problemu natrafimy również na odmiany w innych kolorach, na przykład żółtym. Choć często osoby rozpoczynające zabawę z arbuzami wybierają mieszankę, dzięki której naraz można hodować kilka odmian arbuza, można również bez większego trudu wybrać również sadzonki jednego gatunku. Nasiona będziemy mogli kupić na przykład na stronie https://domisad.pl/catalog/arbuz, gdzie wybór gatunków jest naprawdę szeroki.

Hodowla każdej odmiany może się nieznacznie różnić, lecz ogólnie rzecz biorąc możemy przyjąć pewne prawidła dotyczące uprawy tych owoców. Na przełomie marca i kwietnia musimy zasadzić nasiona w ciepłym pomieszczeniu, by arbuz mógł wykiełkować. Następnie przesadzamy kiełki w miejsce przeznaczenia, gdyż arbuzy nie są odporne na przymrozki. Jeżeli nie jesteście do końca pewni swojej wiedzy ogrodniczej i chcecie ją pogłębić, bardzo przydatne będą dla was strony typu http://asbiznesu.pl/ i http://muszlafest.pl/.