Sposoby na przygotowanie ciała do sezonu sportowego

Niezależnie od tego, czy Twój sezon letni jest wypełniony grami softballu, turniejami futbolu flagowego, czy popołudniowymi sesjami golfa, musisz być przygotowany na fizyczne żniwo, jakie te aktywności mogą zebrać na Twoim ciele. Z każdym nowym sezonem przychodzi zupełnie nowy zestaw fizycznych wyzwań, na które Twój organizm musi być gotowy. Od dogłębnych programów treningowych dostępnych w Nowa Ortopedia, po zmiany w diecie, istnieje kilka sposobów, aby przygotować organizm na to, co go czeka. Sprawdź te sześć wskazówek, jak możesz przygotować swoje ciało na nadchodzący sezon sportowy:

Popraw wyniki cardio

Numerem jeden rzeczy, którą możesz zrobić, aby przygotować swoje ciało do sezonu sportowego jest podniesienie swojej gry cardio. Jeśli chodzi o zdrowie układu krążenia, najlepszym sposobem na przygotowanie ciała do rygorów sezonu sportowego jest włączenie dużej ilości treningu cardio przez cały okres poza sezonem.

Teraz, kiedy mówimy cardio, nie mówimy o bieganiu kilka mil każdego dnia. Zamiast tego, mówimy o rodzaju umiarkowanej intensywności cardio, które robisz na siłowni: Wspinaczka po schodach, wiosłowanie, jazda na rowerze, a nawet pływanie to świetne opcje.

Dlaczego to ma znaczenie? Cóż, zwiększona sprawność aerobowa oznacza, że Twoje serce może pompować więcej krwi z każdą pompą, co oznacza, że więcej tlenu i składników odżywczych dotrze do Twoich mięśni, dzięki czemu mogą one rosnąć i szybciej się regenerować. I to jest zdecydowanie coś, co będziesz chciał mieć po swojej stronie podczas sezonu gier!

Trening siłowy i rozciąganie

Następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, aby przygotować swoje ciało do sezonu sportowego, jest dodanie trochę treningu siłowego do swojej rutyny. Podczas gdy kardio jest świetne do spalania nadmiaru tłuszczu, poprawy sprawności aerobowej i pomocy w uzyskaniu szczupłej sylwetki, rodzaj szczupłości, której potrzebujesz do wydajności sportowej, uzyskuje się poprzez trening siłowy.

Kiedy podnosisz ciężary, twoje mięśnie stają się większe. A większe mięśnie to silniejsze mięśnie. Oznacza to, że będziesz w stanie podnosić większe ciężary i osiągać lepsze wyniki na boisku. Dodatkowo, trening siłowy pomaga poprawić stan zdrowia Twoich stawów, co czyni go świetnym narzędziem do wykorzystania w celu zapobiegania kontuzjom.

Jeśli jesteś początkujący w treningu siłowym i nie wiesz od czego zacząć, spróbuj skupić się na ćwiczeniach złożonych, takich jak przysiady, martwy ciąg i wyciskanie na ławce.

Zwracaj uwagę na jakość posiłków

Trzecią rzeczą, którą możesz zrobić, aby przygotować swoje ciało do sezonu sportowego, jest obserwowanie tego, co jesz. Teraz, nie szalej z czystym jedzeniem; Nikt nie mówi, że musisz stać się surowym weganinem przez noc! To, o czym mówimy, to po prostu modyfikacja diety, aby skupić się na pokarmach bogatych w składniki odżywcze, które pomogą Ci osiągnąć lepsze wyniki na boisku i szybciej odzyskać siły po ciężkim treningu lub meczu.

Kiedy patrzysz na to, co jeść dla sportu, skup się na żywności, która jest wysoka w białko, błonnik i dobre tłuszcze. Białko pomaga budować mięśnie, o czym mówiliśmy powyżej, błonnik sprawia, że czujesz się syty i zadowolony, a tłuszcze pomagają transportować składniki odżywcze po organizmie i pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu mózgu.

Jeśli nie jesteś pewien, czy jesteś w stanie stworzyć zbilansowaną dietę sportową od podstaw, istnieje wiele aplikacji i stron internetowych, które pomogą Ci zaplanować codzienne odżywianie.