O czym musisz wiedzieć inwestując w kryptrowaluty

Przemysł kryptowalutowy zawsze będzie narażony na atak, ale firmy, które go tworzą, mogą podjąć kroki w celu zminimalizowania tego ryzyka. Wydarzenia z ostatnich kilku tygodni posłużyły jako przypomnienie, że giełdy muszą poważnie traktować swoje bezpieczeństwo. Jest to szczególnie ważne na tym etapie ewolucji inwestowania w kryptowaluty. W miarę dojrzewania branży i dołączania do niej kolejnych osób, prawdopodobnie będziemy świadkami kolejnych ataków na giełdy. Na szczęście branża zareagowała na ostatnie wydarzenia, zobowiązując się do zwiększenia bezpieczeństwa na całej linii. Kiedy kurz opadnie, przemysł kryptowalutowy będzie lepszym i silniejszym miejscem.

Binance zwiększa minimalny wymóg uwierzytelniania

Giełda Binance z siedzibą w Hongkongu oświadczyła, że zwiększy swój minimalny wymóg uwierzytelniania do dwuskładnikowego uwierzytelniania (2FA), które będzie obowiązkowe dla wszystkich użytkowników. Binance zobowiązał się również do przekazania Bitcoina o wartości 10 000 USD na cele charytatywne w imieniu każdego, kto pomyślnie przejdzie kontrolę bezpieczeństwa. W świetle tego, co wydarzyło się w ciągu ostatnich kilku tygodni, nie jest zaskakujące, że niektóre giełdy zwiększają swoje wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Często jednak panuje błędne przekonanie, że 2FA nie jest wystarczająco bezpieczną formą uwierzytelniania. W rzeczywistości jest to jedna z najskuteczniejszych form ochrony przed hakerami.

Huobi Pro tymczasowo wstrzymuje rejestracje nowych użytkowników

W świetle hakowania Coincheck, giełda Huobi tymczasowo wstrzymała rejestracje nowych użytkowników. Klienci, którzy są już zarejestrowani na platformie nie są dotknięci tym zamrożeniem. Giełda zobowiązała się do ponownego otwarcia rejestracji nowych użytkowników, gdy tylko zaktualizuje swoje "mechanizmy bezpieczeństwa". Huobi zobowiązało się również do przekazania 100 000 dolarów na rzecz organizacji charytatywnych w Japonii, próbując zadośćuczynić za hack Coincheck.

Coinbase Auditing Process and Hot Wallets

Giełda Coinbase z siedzibą w San Francisco zobowiązała się do przeprowadzenia "kompleksowego przeglądu" swoich systemów bezpieczeństwa. Jest to spowodowane tym, że firma znalazła się pod ostrzałem za sposób, w jaki obsługuje fundusze użytkowników. W szczególności, wielu kwestionowało, dlaczego pozostawiła to, co określiła jako "gorące portfele" online do przechowywania funduszy użytkowników. Gorące portfele są podłączone do Internetu, co czyni je bardziej podatnymi na hakowanie.

Proces audytu zostanie wykorzystany do oceny, czy obecne środki bezpieczeństwa giełdy są wystarczające do ochrony funduszy użytkowników. Coinbase obiecał, że wkrótce ogłosi wyniki tego audytu. Po upublicznieniu ustaleń, giełda będzie mogła wyjaśnić środki, które podejmie, aby zapewnić, że użytkownicy mogą być pewni bezpieczeństwa swoich funduszy.