W ramach działań profilaktycznych policjant grodziskiej komendy regularnie przeprowadza spotkania z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Ostatnio swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w domu, przedszkolu i na ulicy poszerzały dzieci z Przedszkola Osesek. Oprócz zasad zachowania w różnych miejscach, funkcjonariusz przypominał im, jak w razie potrzeby wezwać pomoc. Dzieci dowiedziały się także wiele na temat policyjnej służby.

Podczas rozmowy z dziećmi policjant wyjaśniał im na czym polega ostrożne zachowanie w domu, przedszkolu i na ulicach. Ważnym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ostrzeżenia dotyczyły nie tylko pieszych, ale również pasażerów pojazdów i rowerzystów. Wszystkie dzieci były też przekonywane do potrzeby używania na drogach elementów odblaskowych,dzięki którym będą lepiej widoczne dla kierowców.

W czasie spotknia  nie mogło również zabraknąć przypomnienia numeru alarmowego 112, pod który należy zadzwonić, gdy potrzebna jest pilna pomoc. Funkcjonariusz zachęcał do wykonania ćwiczeń z rodzicami w tym zakresie i zapamiętywania swoich adresów zamieszkania.

Jeszcze innym elementem były informacje na temat pracy policjantów i pokaz wyposażenia służbowego funkcjonariuszy. Wielu chłopców już teraz jest przekonanych, że wstąpią w szeregi Policji w przyszłości i będą pomagać i chronić innych przed niebezpieczeństwami.

asp.sztab. Katarzyna Zych