Udział w charytatywnych wydarzeniach społecznych w rejonie służbowym to ważny element pracy każdego dzielnicowego. Taką właśnie okazję do spotkania z mieszkańcami miał wczoraj policjant z żabiowolskiego posterunku, uczestniczący w pikniku w Musułach. Przy specjalnie zorganizowanym na ten cel stanowisku dzielnicowy dzielił się informacjami na temat bezpieczeństwa w okolicy.

Niedzielny piknik w Musułach zorganizowany przez Stowarzyszenie Bezdomniaki Żabiowolskie był przede wszystkim okazją do wsparcia zwierząt, ale także integracji mieszkańców okolicznych miejscowości. Aktywny udział w wydarzeniu wziął także dzielnicowy z Posterunku Policji w Żabiej Woli. Przy specjalnie zorganizowanym na ten cel stanowisku policjant dzielił się informacjami na temat bezpieczeństwa.

Dorośli i dzieci mogli dowiedzeć się między innymi jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych na drogach, jak zabezpieczać swoje mienie przed kradzieżami. W ręce osób zainteresowanych trafiło również wiele materiałów związanych z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą. Policjant przypominał też o zagrożeniach oszustwami, które dotyczą nie tylko osób starszych, ale także właścicieli kont bankowych, czy klentów różnych instytucji.

Uczestnicy byli zapoznawani także z policyjnymi aplikacjami takimi jak Moja Komenda,czy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki którym można łatwiej kontaktować się z dzielnicowymi lub zgłaszać zagrożenia w okolicy.

Młodszych uczestników, jak zawsze, interesowały przedmioty używane przez policjantów podczas służby, które można było dokładnie obejrzeć i przymierzyć. Dla osób zainteresowanych służbą w Policji przygotowane były informatory z zasadami naboru.

asp.sztab. Katarzyna Zych