Dziś o godzinie 11.00 na parkingu przy ul. Bartniaka odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. W uroczystości wziął udział I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Krzysztof Smela, Vicestarosta Powiatu Grodziskiego Pan Krzysztof Filipiak oraz przedstawiciele samorządów miejskich i gminnych, a także instytucji z terenu całego powiatu. Podniosły charakter apelu zapewnił udział w nim Kompanii Reprezentacyjnej Policji Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. 28 grodziskich policjantów zostało wyróżnionych nominacjami na wyższe stopnie służbowe. Zaproszeni goście złożyli grodziskim funkcjonariuszom i pracownikom serdeczne życzenia, a Komendanci podziękowali za trudną służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

W uroczystym apelu z okazji 104. rocznicy powołania Policji Państwowej grodziskim funkcjonariuszom towarzyszyła asysta honorowa z  Kompanii Reprezentacyjnej Policji Oddziału Prewencji Policji w Warszawie wraz ze sztandarem Komendy Stołecznej Policji i Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. Zgodnie z policyjnym ceremoniałem uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku  I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji przez dowódcę uroczystości komisarza Przemysława Idec . Następnie został odegrany i odśpiewany hymn państwowy i podniesiona na maszt flaga Rzeczypospolitej Polskiej.

Wszystkich przybyłych gości i policjantów przywitał Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Maz.- insp.Wojciech Bogiel. W swoim przemówieniu wskazał na skuteczne działania i jeszcze lepsze niż w ubiegłym roku wyniki służby grodziskich policjantów, za osiągnięcie których serdecznie im podziękował. Swoje podziękowania skierował także do władz samorządowych, które z dużym zaangażowaniem współpracują z Policją oraz do rodzin funkcjonariuszy za wspieranie ich w trudach codziennej służby.

W kolejnej części uroczystości policjanci wyróżnieni awansami na wyższe stopnie służbowe z rąk I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji odebrali akty nominacyjne. Z okazj tegorocznego Święta Policji awanse otrzymało 28 policjantów z grodziskiej komendy.

Następnie głos zabierali zaproszeni goście. Podczas swojego wystąpienia insp. Krzysztof Smela podkreślił  liczne sukcesy policjantów garnizonu stołecznego i szereg trudnych wyzwań, jakie stoją przed tymi funkcjonariuszami. Podziękował także grodziskim funkcjonariuszom za osiągnięte wyniki i życzył satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz dużo spokoju i wyrozumiałości ze strony najbliższych. Vicestarosta Powiatu Grodziskiego, Przewodnicząca Rady Miiejskiej w Grodzisku Maz. oraz Wójt Gminy Żabia Wola podziękowali policjantom za wszelkie działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, gratulowali wyróżnień oraz życzyli dalszych sukcesów i dużo satysfakcji z każdego dnia służby.  

asp.sztab. Katarzyna Zych

 • Grupa grodziskich policjantów po uroczystości
  Uroczystość Święta Policji
 • Komendanci podczas wręczania aktów mianowania
  Uroczystość Święta Policji
 • Komendanci wręczają akty mianowania
  Uroczystość Święta Policji
 • Asysta honorowa podczas uroczystości
  Uroczystość Święta Policji
 • I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji wita się ze sztandarami
  Uroczystość Święta Policji
 • Asysta honorowa podczas uroczystości
  Uroczystość Święta Policji
 • I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji podczas wystąpienia
  Uroczystość Święta Policji
 • Vicestarosta Powiatu Grodziskiego podczas wystąpienia
  Uroczystość Święta Policji
 • Grupa grodziskich policjantów po uroczystości
  Uroczystość Święta Policji