Policjanci Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego grodziskiej komendy zatrzymali 48-latka podejrzanego o kradzież. W mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze odnaleźli skradziony w jednej z firm telefon komórkowy. Zatrzymany przyznał się do przedstawionego mu zarzutu. Za kradzież grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Grodziscy policjanci zostali wezwani do jednej z firm, gdzie miało dojść do kradzieży. Na miejscu funkcjonariusze szybko ustalili, że chodzi o zabranie dzień wcześniej firmowego telefonu o wartości 7 tysięcy złotych, którego mogła dokonać jedna z zatrudnionych tam osób. Pracownik ochrony wskazał policjantom podejrzanego mężczyznę.

Mundurowi natychmiast zatrzymali i sprawdzili 48-latka. Nie posiadał przy sobie poszukiwanego telefonu. Policjanci natychmiast pojechali na przeszukanie do jego miejsca zamieszkania. Tam w szafce pod ubraniami odnaleźli skradzioną własność firmy.

Policjanci skrupulatnie zebrali materiały potwierdzające podejrzenia zgłaszającego. Nieuczciwy pracownik usłyszał zarzut dokonania kradzieży. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Teraz, oprócz utraty pracy, grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

asp.sztab. Katarzyna Zych