Urząd Miejski w Grodzisku zaprasza na koncert Kapeli ze Wsi Warszawa & Bassałyków
Miłośnicy muzyki folkowej mogą odliczać dni do niezwykłego wydarzenia. Już w najbliższą niedzielę, 25 lutego, Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim stanie się areną finałowego koncertu SPLOTÓW. Na scenie pojawi się Kapela ze Wsi Warszawa wraz z Bassałykami, zapewniając niezapomniane wrażenia wszystkim zgromadzonym.
  1. Koncert finałowy SPLOTÓW odbędzie się w niedzielę, 25 lutego o godz. 18.00.
  2. Wydarzenie ma miejsce w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, przy ul. Spółdzielczej 9.
  3. Wystąpi Kapela ze Wsi Warszawa & Bassałykowie, znani z unikalnego połączenia folkowych brzmień ze słowiańskimi i jamajskimi korzeniami.
  4. Grupa zaprezentuje odświeżony skład z nowymi muzykami, dodającymi bas, klawisze i potężne brzmienia instrumentów dętych.
  5. Wstęp na koncert jest wolny, aczkolwiek wejściówki można odebrać w kasach kina CK na godzinę przed rozpoczęciem.

Wyjątkowa kolaboracja pomiędzy zespołem Kapela ze Wsi Warszawa a grupą Bassałyków to wydarzenie, które z pewnością przyciągnie wielu miłośników folkowych i etnicznych brzmień. Ich muzyka, będąca mieszanką tradycji i nowoczesności, to opowieść o kulturowych korzeniach, które wciąż mają się czym pochwalić w dzisiejszych czasach. Dźwięki skrzypiec, fidli, cymbałów oraz traditionalnych bębnów ramowych w połączeniu z nowoczesnymi instrumentami tworzą niezwykłą opowieść muzyczną, która będzie można usłyszeć na żywo w Grodzisku Mazowieckim.

Koncert to nie tylko okazja do doświadczenia muzyki na najwyższym poziomie, ale także do spotkania z artystami, którzy na polskiej scenie folkowej nie mają sobie równych. "Folk to roots, a roots to folk" - to słowa, które najlepiej oddają to, co Kapela ze Wsi Warszawa wraz z Bassałykami pragną przekazać. Warto więc przyjść i przekonać się na własne uszy, co tak naprawdę kryje się za tymi słowami.

Lista wykonawców podkreśla różnorodność talentów, z których każdy przyczynia się do niepowtarzalności tego wydarzenia. Wśród nich znajdziemy Magdalenę Sobczak, Sylwię Świątkowską, Ewę Wałecką, Miłosza Gawryłkiewicza, Grzegorza Rytka, Michała Mareckiego, Pawła Mazurczaka, Piotra Glińskiego, Macieja Szajkowskiego, Jerzego Markuszewskiego oraz Mariusza Dziurawca.

Dla każdego, kto ceni sobie oryginalne muzyczne doświadczenia, finałowy koncert SPLOTÓW będzie wyjątkową okazją do zanurzenia się w bogatej kulturze słowiańskiej i jamajskiej podanej przez wybitnych muzyków. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!


Urząd Miejski w Grodzisku