Spotkanie z Laurą Imai Messiną w ramach Światowego Dnia Książki
W nadchodzący wtorek, 23 kwietnia, o godzinie 12:00, miłośnicy literatury będą mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z Laurą Imai Messiną, autorką bestsellerowej powieści “Wyspa bijących serc”, w Bibliotece Głównej na ulicy 3 Maja 57. Spotkanie to zbiega się z obchodami Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, a wstęp jest wolny.
  1. Spotkanie autorskie z Laurą Imai Messiną.
  2. 23 kwietnia, godzina 12:00, Biblioteka Główna.
  3. Wstęp wolny, tłumaczenie na język polski.
  4. Spotkanie w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

"Wyspa bijących serc" to powieść, która porusza tematykę żałoby i znaczenia przyjaźni w procesie leczenia emocjonalnych ran. Laura Imai Messina, z wykształcenia literaturoznawca, mieszka w Japonii i czerpie inspiracje z azjatyckiej kultury, co widoczne jest w jej twórczości. W swojej najnowszej powieści autorka zgłębia trudne relacje rodzinne i rolę pamięci w naszym życiu emocjonalnym.

Inspiracją dla tytułowej "Wyspy bijących serc" był projekt Christiana Boltanskiego, który zapraszał ludzi do nagrywania bicia ich serc, tworząc unikalne archiwum dźwiękowe na japońskiej wyspie Teshima. Ta idea przekształciła się w metaforę podróży, która może mieć głęboko terapeutyczne znaczenie.

Laura Imai Messina, znana z głębokiego podejścia do kultury japońskiej, od lat inspiruje czytelników na całym świecie. Jej dzieła, przetłumaczone na ponad 30 języków, zdobywają międzynarodowe uznanie, a sama autorka współpracuje z wieloma renomowanymi magazynami i stacjami telewizyjnymi, w tym z japońskim NHK.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy pragną zanurzyć się w literacki świat pełen emocji i refleksji. To nie tylko okazja do poznania autorki, ale również szansa na zgłębienie wpływu literatury na nasze codzienne życie emocjonalne i społeczne.


Źródło: Biblioteka Grodzisk