Akumulatorowe narzędzia ogrodowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Mieszkanie we własnym domu wiąże się z wieloma zaletami, ale i obowiązkami. Aby zadbać o przestrzeń wokół domu, musimy wykonywać wiele prac, takich jak koszenie trawnika, grabienie liści czy przycinanie żywopłotu. Ułatwić nam to mogą bezprzewodowe narzędzia ogrodowe. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Cicha praca i dbałość o środowisko

Jeśli chodzi o narzędzia ogrodowe, urządzenia spalinowe wciąż cieszą się sporą popularnością. Mają one jednak swoje wady. Przede wszystkim ich użytkowanie wiąże się z dużym hałasem. Gdy kosimy trawę, wiedzą o tym chyba wszyscy sąsiedzi w okolicy. Ponadto urządzenia te wytwarzają spaliny, które są szkodliwe dla środowiska. Narzędzia akumulatorowe są więc świetną alternatywą. Nie tylko odznaczają się cichą pracą, ale też nie wytwarzają żadnych spalin, które mają zły wpływ na naszą planetę.

Wygoda obsługi i przechowywania

Narzędzia akumulatorowe nie posiadają dużego silnika i zbiornika na paliwo, w związku z czym są dużo lżejsze niż ich spalinowe odpowiedniki. Zarówno przenoszenie ich z miejsca na miejsce, jak i sama obsługa tych urządzeń są dużo wygodniejsze. Z łatwością też pomieścimy je w schowku czy piwnicy, ponieważ nie potrzebujemy składować dodatkowo paliwa czy oleju. Wystarczy jedynie ładowarka i akumulator, które zajmują niewiele miejsca.

Urządzenia akumulatorowe pozbawione są też kabli, w przeciwieństwie do ich przewodowych odpowiedników, dzięki czemu mają więcej możliwości i są bardziej mobilne. Nie ogranicza ich długość kabla, więc prace porządkowe czy pielęgnacyjne możemy wykonywać na większym terenie. Ponadto nie musimy się obawiać, że używając piły czy podkaszarki, przypadkiem przetniemy kabel albo uszkodzi się on, gdy zahaczymy nim o jakiś wystający gwóźdź na podwórku.

Niższe koszty zakupu i eksploatacji

Urządzenia akumulatorowe są stosunkowo tanie w porównaniu ze spalinowymi. Również same koszty eksploatacji są dużo niższe, ponieważ prąd jest tańszy niż benzyna. Ponadto łatwo je utrzymać w czystości i w dobrym stanie technicznym. Nie musimy wymieniać regularnie oleju czy innych części, które narażone są na uszkodzenie. Przykładowo kosiarka spalinowa jest wrażliwa na niewłaściwą regulację czy konserwację i łatwo doprowadzić do jej uszkodzenia.

Duża gama narzędzi

Producenci dbają o to, by gama dostępnych narzędzi akumulatorowych wciąż się powiększała. Wszystko po to, by jak najbardziej ułatwić nam prace porządkowe i pielęgnacyjne na podwórku. W ofercie producentów znajdziemy urządzenia bezprzewodowe, takie jak: kosiarka, podkaszarka akumulatorowa, dmuchawa do liści, nożyce do żywopłotu, piła łańcuchowa czy akumulatorowy opryskiwacz. Dzięki nim wykonywanie wszelkich prac w ogrodzie będzie dużo łatwiejsze.

Jeden akumulator, wiele urządzeń

Narzędzia akumulatorowe mają jeszcze jedną, istotną zaletę. Kupując je u jednego producenta możemy wykorzystać jedną baterię do różnych urządzeń. Przykładowo kupując kosiarkę akumulatorową Kärcher wyposażoną w wymienny akumulator 18 V, tę samą baterię użyjemy również do podkaszarki, nożyc, dmuchawy do liści, a nawet do odkurzacza. Nie musimy więc do każdego narzędzia dokupywać kolejnych akumulatorów, co jest dużą oszczędnością zarówno pieniędzy, jak i miejsca w warsztacie czy schowku.