MiT Albatros Team

W rozgrywkach amatorskich piłki siatkowej tego sezonu nastąpił udany debiut MiT Albatros Team. 28 kwietnia zespół zagrał swój ostatni wygrany mecz w drugiej lidze. 19 maja drużyna wystąpi w meczu barażowym o awans do pierwszej ligi.

Chcieli po prostu sobie pograć, okazali się skuteczni

MiT Albatros Team zawiązał się w połowie lutego bieżącego roku. Zawodnikami w przeważającej części są amatorzy. W sezon weszli spontanicznie, nie mając nawet sali do treningów. W 46 edycji Grodziskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki idą jak burza.

„Na pierwszy turniej zapisaliśmy się już w styczniu, chociaż wtedy jeszcze do końca nie wiedzieliśmy, że będziemy tymi „Albatrosami”, mieliśmy skrzyknąć się ze znajomymi w dziesięć osób i po prostu grać dla przyjemności. Organizacja drużyny poszła nam jednak nadspodziewanie dobrze. Zgłosiło się sporo osób na wysokim poziomie. Znaleźliśmy także sponsorów- MiT Izolacje to nasz sponsor tytularny, wsparły nas inne firmy: Krotwind Beauty, Flinta Taxi, Pan Informatyk. I tak się potoczyło, że wyszło lepiej niż się spodziewaliśmy”

- mówi zawodnik i współzałożyciel MIT Albatros Team, Sebastian Karpiński.

Drużyna doszła do finału 46 edycji GALS w brawurowy sposób. W drugiej kolejce „Albatrosi” wygrali 3:1 z Armią Gedeona i 3:0 z Kavtanem, w piątej kolejce zwyciężyli 3:0 z Aryztą, w szóstej po 3:0 wygrali z drużynami UKS Sparta Młodzicy i Purga Zboiska, w ósmej pokonali Grinczów Volleyball 3:2. Mniej szczęścia drużyna miała w jednym z meczów piątej kolejki, który zakończył się zwycięstwem Olympu Błonie. Po mistrzowsku rozegrała jednak mecz 28 kwietnia, wygrywając 3:0 z WKS-em, czym zapewniła sobie miejsce w meczu barażowym.

Zmagania o pierwszą ligę

Przed MIT Albatros Team kolejny mecz i miejmy nadzieję, kolejny sukces. Po fazie zasadniczej zespół walczy o awans do pierwszej ligi. Wszystko rozstrzygnie się już 19 maja o godz. 14:00 w Hali Sportowej SP nr 5 w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Zondka 6 w 11 kolejce GALS, kiedy drużyna zmierzy się z przeciwnikiem.

W składzie MiT Albatros Team grają: Tomasz Szulkowski- kapitan, Sebastian Karpiński, Adam Zapalski, Maciej Hampel, Bartosz Borawski, Patryk Rek, Karolina Niedziółka, Łukasz Cichowski, Kamil Wójcik, Paweł Wierzbicki, Daniel Matecki, Jakub Makulski, Rafał Nastarowicz, Adam Dmitriew, Kuba Jędrzejewski, Mikołaj Czarnecki.

Transmisję meczu barażowego można będzie obejrzeć na Facebooku, na fanpage’u MiT Albatros Team.

Źródło: Spartiaci.pl/Facebook

Foto: zbiory własne MiT Albatros Team

Anna Wykrot