Policjanci z Grodziska na piknikach uczą zasad bezpieczeństwa
Podczas ostatnich pikników z okazji Dnia Dziecka w Żabiej Woli oraz Dnia Rodziny w Szkole Podstawowej w Szczęsnem, policjanci z Grodziska Mazowieckiego zaprezentowali zasady bezpieczeństwa i codzienną pracę funkcjonariuszy. Spotkania te cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców w każdym wieku.
  1. Prezentacja policyjnych pojazdów i sprzętu.
  2. Informacje o bezpieczeństwie w różnych sytuacjach.
  3. Ostrzeżenia przed oszustwami i zabezpieczaniem mienia.
  4. Promowanie bezpiecznego zachowania na drodze.

Podczas pikników, zarówno dzieci, jak i dorośli mieli okazję zobaczyć z bliska policyjne pojazdy oraz sprzęt używany przez funkcjonariuszy. Dzieci chętnie fotografowały się na motocyklach, a dla wielu mieszkańców była to pierwsza okazja, by zobaczyć wnętrze specjalnych pojazdów, takich jak bus Wydziału Ruchu Drogowego.

Policyjne stanowiska informacyjne przyciągały uwagę, oferując porady dotyczące bezpieczeństwa w codziennych sytuacjach. Funkcjonariusze przestrzegali przed różnorodnymi metodami oszustów, którzy próbują wyłudzić pieniądze. Przypominano również o konieczności odpowiedniego zabezpieczania domów, pojazdów i innych wartościowych przedmiotów, zwłaszcza podczas dłuższych letnich wyjazdów.

Młodzież oraz rodzice mieli okazję dowiedzieć się o zagrożeniach w sieci oraz metodach ich unikania. Dla tych, którzy rozważają karierę w Policji, przygotowano informatory oraz możliwość rozmowy z funkcjonariuszami, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami i zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji.

Podczas prezentacji policyjnych pojazdów, funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpiecznej jazdy oraz konieczności używania oświetlenia i elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów. Z pomocą alkogogli uświadamiali uczestnikom, jak niebezpieczne jest prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu.

Policjanci zapewniali mieszkańców o swojej gotowości do pomocy w każdej niebezpiecznej sytuacji oraz przypominali numer alarmowy 112, zachęcając do współpracy na rzecz wspólnego bezpieczeństwa.


Wg inf z: KPP Grodzisk