Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą w Bibliotece Grodzisk
Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Katarzyną Bondą, jedną z najbardziej cenionych autorek kryminałów w Polsce. To doskonała okazja, aby porozmawiać z pisarką tuż po premierze jej najnowszej książki "Efekt morza".
  1. Spotkanie odbędzie się 15 czerwca o godzinie 16:00.
  2. Wydarzenie organizowane jest w ramach programu BLISKO.
  3. Miejsce: Biblioteka Główna, sala wielofunkcyjna w Mediatece.
  4. Wstęp wolny.

Katarzyna Bonda, uznawana za jedną z najpopularniejszych autorek powieści kryminalnych w Polsce, zadebiutowała w 2007 roku książką "Sprawa Niny Frank". Od tego czasu jej twórczość zdobyła uznanie nie tylko w kraju, ale i za granicą, gdzie jej książki są wydawane w 17 krajach. Profilowanie śledcze, które wprowadziła do polskiej literatury kryminalnej, stało się jej znakiem rozpoznawczym.

Jej najnowsza książka, "Efekt morza", jest kontynuacją bogatej kariery pisarskiej. Bonda jest autorką kilku serii, w tym "Cztery żywioły Saszy Załuskiej", której trzeci tom, "Lampiony", został zaadaptowany na serial telewizyjny pod tytułem "Żywioły Saszy". Ponadto, stworzyła serię z detektywem Jakubem Sobieskim oraz trylogię "Wiara, nadzieja, miłość".

W 2021 roku na Netflixie pojawiła się ekranizacja jej dokumentu "Polskie morderczynie", co świadczy o nieustannej popularności i wpływie jej twórczości. Bonda współpracowała również z psychologiem śledczym Bogdanem Lachem, tworząc "Zbrodnię niedoskonałą" oraz "Motyw ukryty".

Spotkanie z Katarzyną Bondą to nie tylko okazja do poznania kulis powstawania jej książek, ale także szansa na osobiste spotkanie z autorką, która przed rozpoczęciem kariery pisarskiej była reporterką i relacjonowała procesy sądowe. Te doświadczenia wyraźnie wpłynęły na jej twórczość, nadając jej autentyczności i głębi.

Wydarzenie jest częścią programu BLISKO, realizowanego dzięki grantom na inicjatywy oddolne, a dofinansowane zostało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Koordynatorką projektu jest Ewelina Pieróg, z którą można kontaktować się pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników literatury kryminalnej do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu!


Wg inf z: Biblioteka Grodzisk