Spotkanie z Katarzyną Trepkowską-Janas w Bibliotece Grodziskiej
Miłośnicy literatury, szczególnie ci z Grodziska Mazowieckiego, mają okazję spotkać się z autorką Katarzyną Trepkowską-Janas. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w Letniej Bibliotece przy Stawach Walczewskiego, gdzie pisarka opowie o swojej twórczości i najnowszych książkach.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Trepkowską-Janas: zapowiedź wydarzenia

Burmistrz Tomasz Krupski oraz Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają wszystkich mieszkańców na spotkanie autorskie z Katarzyną Trepkowską-Janas, które odbędzie się w sobotę, 27 lipca o godzinie 17:00. Miejsce spotkania to malowniczo położona Letnia Biblioteka przy Stawach Walczewskiego. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a organizatorzy zapewniają, że będzie to wyjątkowa okazja do poznania autorki osobiście i porozmawiania o jej twórczości.

Kim jest Katarzyna Trepkowska-Janas? Życie i twórczość autorki

Katarzyna Trepkowska-Janas to autorka, która w literackim świecie zadebiutowała powieścią "Spadek na cztery łapy". Z wykształcenia rysowniczka i satyryczka, od 2016 roku prowadzi popularny webkomiks "Kasandra Rysuje - Humor mocno przerysowany", w którym w humorystyczny sposób porusza tematykę relacji damsko-męskich. Choć urodziła się w Pruszkowie, od prawie dwóch dekad mieszka w gminie Grodzisk Mazowiecki, a ostatnie trzy lata spędziła w Adamowiźnie. Katarzyna specjalizuje się w literaturze kobiecej, pisząc zarówno powieści obyczajowe, jak i romans oraz fantastykę.

"Spadek na cztery łapy" – debiutancka powieść pełna ciepła i humoru

Debiutancka książka Katarzyny Trepkowskiej-Janas, "Spadek na cztery łapy", to ciepła i zabawna opowieść, która porusza tematy marzeń, przyjaźni i miłości. Powieść daje nadzieję, że nigdy nie jest za późno na zmiany, a to, co najlepsze w życiu, często przychodzi niespodziewanie. Główna bohaterka, Aneta, w wieku 42 lat wciąż czeka na swojego księcia z bajki. Jej życie zmienia się diametralnie po śmierci ostatniej krewnej, która pozostawia jej nieoczekiwany spadek. Wracając do rodzinnego miasta, Aneta odnawia dawne przyjaźnie i poznaje mężczyznę idealnego, choć młodszego o kilkanaście lat. Jak mawiała jej ciotka Genowefa: "Lepiej być samemu niż z jakimś cymbałem".

Premiera nowej książki fantasy "Pierwszy urok"

Już wkrótce fani twórczości Katarzyny Trepkowskiej-Janas będą mogli cieszyć się jej najnowszą książką fantasy pt. "Pierwszy urok". Autorka, znana ze swojego humorystycznego podejścia do życia oraz talentu do tworzenia lekkich, ale pełnych głębi opowieści, z pewnością nie zawiedzie swoich czytelników. Spotkanie w Letniej Bibliotece będzie okazją do rozmowy o tej nadchodzącej premierze oraz o inspiracjach, które towarzyszyły jej podczas pisania.

Wydarzenie wspiera Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim, a organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału. To doskonała okazja, aby spędzić sobotnie popołudnie w literackim towarzystwie i poznać bliżej autorkę, która na stałe wpisała się w kulturalny krajobraz naszej gminy.


Opierając się na: Biblioteka Grodzisk