Nietrzeźwy 24-latek w Milanówku wyrzucił prawie 140 g mefedronu

2 min czytania
Nietrzeźwy 24-latek w Milanówku wyrzucił prawie 140 g mefedronu


Nocna przejażdżka zakończyła się dla 24-latka mandatem i policyjnym dozorem — w jego torbie znaleziono prawie 140 gramów mefedronu, a kilka dni później trafił pod zarzut paserstwa. Sprawdź, co dokładnie wydarzyło się w Milanówku.

  • Zobacz, jak milanowscy funkcjonariusze zauważają pijanego rowerzystę i odzyskują narkotyki
  • Dowiedz się, jak kilka dni później milanowska policja łączy podejrzanego z kradzieżą łańcuszka

Zobacz, jak milanowscy funkcjonariusze zauważają pijanego rowerzystę i odzyskują narkotyki

Po godzinie 21.00 patrol Wywiadowczej Służby Komendy w Grodzisku Mazowieckim zwrócił uwagę na rowerzystę poruszającego się chodnikiem w sposób niestabilny. Mężczyzna wykonywał zauważalny slalom, co skłoniło policjantów do interwencji.

Gdy radiowóz włączył sygnały, 24-latek podjechał do najbliższej posesji i wyrzucił przez ogrodzenie jakiś przedmiot. Funkcjonariusze skontrolowali go, sprawdzili dokumenty i zbadali trzeźwość — wynik pokazał ponad 1,0‰ alkoholu. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2500 zł.

Na pytanie o przedmiot wyrzucony chwilę wcześniej rowerzysta twierdził, że nic nie wyrzucał. Policjanci szybko ustalili inaczej i na posesji zabezpieczyli opakowanie wypełnione kryształkami. Badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że było to 138,5 grama mefedronu. W związku z posiadaniem nielegalnych substancji 24-latek usłyszał zarzut, a prokurator zdecydował o objęciu go dozorem Policji.

Dowiedz się, jak kilka dni później milanowska policja łączy podejrzanego z kradzieżą łańcuszka

W toku wyjaśniania innej sprawy — kradzieży złotego łańcuszka — milanowscy policjanci ustalili, że ten sam 24-latek miał przy sobie skradziony przedmiot. Mężczyzna twierdził, że otrzymał łańcuszek od sprawcy przestępstwa.

W efekcie do postawionego wcześniej zarzutu dotyczącego narkotyków dodano zarzut paserstwa. Obie sprawy są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz., a dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze grodziskiej komendy.

Informacje uzyskane od policji potwierdzają szczegóły zatrzymania i zabezpieczeń.

Na podst. Policja Grodzisk

Autor: krystian