Logoczytanki w Grodzisku Mazowieckim - zajęcia logopedyczne dla 3-6 latków

2 min czytania
Logoczytanki w Grodzisku Mazowieckim - zajęcia logopedyczne dla 3-6 latków

W każdą środę od 17:00 rodzice mogą zapisać maluchy na zajęcia łącące czytanie z ćwiczeniami mowy — pierwsze spotkanie już 1 października 2025 r.

  • Przyjdź na Logoczytanki do Biblioteki Głównej w Grodzisku Mazowieckim
  • Zadbaj o wygodę i formalności przed zapisem
  • Zgłoś potrzeby dostępności i dopytaj o szczegóły

Przyjdź na Logoczytanki do Biblioteki Głównej w Grodzisku Mazowieckim

Logoczytanki to cotygodniowe warsztaty logopedyczne dla dzieci w wieku 3–6 lat odbywające się w Boksie interaktywnym na II piętrze Mediateki przy ul. 3 Maja 57. Zajęcia odbywają się w środy: grupa I (3–4 latki) 17:00–17:45, grupa II (5–6 latki) 18:00–18:45. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 1 października 2025 r.

Organizatorzy bazują na wybranych książkach dla dzieci — każde spotkanie jest inspirowane jedną historią, którą prowadzący wykorzystują do ćwiczeń oddechu, usprawniania mięśni buzi i języka oraz zabaw słuchowych i językowych. Po zajęciach opiekunowie otrzymają gotowe pomysły na domowe zabawy wspierające mowę i komunikację.

Zadbaj o wygodę i formalności przed zapisem

Zajęcia są płatne — 120 zł za cykl dwunastu spotkań. Obowiązują zapisy online, a formularz będzie aktywny 24 września od godz. 20:00. Aby dziecko mogło uczestniczyć, musi posiadać kartę biblioteczną. Boks interaktywny jest Strefą Czystą, więc podczas zajęć dzieci przebywają bez obuwia.

Przed zapisem warto zapoznać się z regulaminem zajęć. W razie pytań można kontaktować się bezpośrednio z osobą odpowiedzialną za prowadzenie zajęć Magdalena Suchocka — kontakt dostępny w informacji o wydarzeniu.

Zgłoś potrzeby dostępności i dopytaj o szczegóły

Biblioteka podkreśla dostępność przestrzeni i prosi o zgłaszanie szczególnych potrzeb, które ułatwią udział w zajęciach. Koordynatorka ds. dostępności Ewelina Pieróg jest do dyspozycji e‑mailem [email protected] lub telefonicznie pod numerem 882 152 933. Wszelkie wątpliwości dotyczące programu i zapisów można kierować też do Magdaleny Suchockiej pod adresem [email protected].

na podstawie: Biblioteka Grodzisk.

Autor: krystian