Klub Kadr w Grodzisku Mazowieckim - młodzi nauczą się ożywiać zdjęcia

Klub Kadr w Grodzisku Mazowieckim - młodzi nauczą się ożywiać zdjęcia

FOT. Biblioteka Grodzisk

W Pawilonie Kultury w Grodzisku Mazowieckim szykuje się propozycja dla tych, którzy lubią działać rękami, kombinować i sprawdzać, jak z kilku kadrów robi się mała filmowa magia 🎬. Klub Kadr. Wstęp do animacji poklatkowej kierowany jest do młodzieży od 11. roku życia i nie wymaga wcześniejszego obycia z animacją - wystarczą pomysły, cierpliwość i chęć spróbowania czegoś nowego.

  • Klub Kadr w Pawilonie Kultury zacznie od prostych kadrów, które nabierają życia
  • Trzy środowe spotkania dadzą czas, by oswoić animację krok po kroku
  • Zapisy są darmowe, ale miejsc jest tylko dziesięć

Klub Kadr w Pawilonie Kultury zacznie od prostych kadrów, które nabierają życia

Podczas zajęć uczestnicy wejdą w świat, w którym ruch powstaje z serii zdjęć. Pojawi się więc temat tego, ile ujęć potrzeba, by obraz zaczął się poruszać, czym jest klatka na sekundę i jak zaplanować prostą sekwencję, żeby całość miała ręce i nogi.

W programie są też podstawy tradycyjnej animacji lalkowej - stop motion, animacja poklatkowa i papierowa. Do tego młodzi stworzą własne postacie z przygotowanych kształtów, zbudują tła i scenografię, a potem wprawią wszystko w ruch w darmowym programie Shotcut ✂️.

Trzy środowe spotkania dadzą czas, by oswoić animację krok po kroku

Zajęcia odbędą się w rytmie spokojnym, ale konkretnym:

  • 27.05, godz. 15:00-17:00 - pierwsze spotkanie
  • 3.06, godz. 15:00-17:00 - drugie spotkanie
  • 10.06, godz. 15:00-17:00 - trzecie spotkanie

Cały cykl potrwa 3 spotkania, a każde z nich zajmie 2 godziny. Warsztaty odbędą się w Pawilonie Kultury (biblioteczna Filia nr 2) przy ul. Westfala 3B w Grodzisku Mazowieckim.

Zapisy są darmowe, ale miejsc jest tylko dziesięć

Najważniejsza wiadomość dla chętnych brzmi: udział w zajęciach jest darmowy, ale liczba miejsc jest ograniczona do 10 osób na cykl warsztatów. Zapisy prowadzi formularz zgłoszeniowy, a po jego wysłaniu trzeba czekać na kontakt ze strony biblioteki - najpóźniej do 25 maja 2026. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, a zapisany i potwierdzony uczestnik powinien przynosić na każde spotkanie własną kartę biblioteczną.

Po więcej szczegółów można odezwać się do koordynatorki zajęć, Hanny Oloś - [email protected] lub 22 120 29 00. Jeśli uczestnik potrzebuje wsparcia dostępności, warto zgłosić to do Eweliny Pieróg - [email protected] albo 882 152 933. Biblioteka prosi o wskazanie szczególnych potrzeb, żeby udział w wydarzeniu był możliwie najwygodniejszy.

na podstawie: Biblioteka Grodzisk.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Biblioteka Grodzisk). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.