Uwaga! Burze (komunikat RSO) Uwaga! Upał (komunikat RSO)

Bezpłatne koncerty i filmy w Milanówku. Lipiec w kulturze będzie gęsty

Bezpłatne koncerty i filmy w Milanówku. Lipiec w kulturze będzie gęsty

FOT. UM Milanówek

W Willi Waleria i Starym Kinie lipiec nie zrobił miejsca na wakacyjną ciszę. W programie są wykład, wymiana roślin, koncert, dwa wieczory z filmami i wernisaż, a za wejście na wszystkie wydarzenia nie trzeba płacić ani złotówki. To propozycja rozpisana na cały miesiąc, więc każdy może wybrać jeden punkt albo wracać po więcej. Najwcześniej na liście pojawia się spotkanie poświęcone Bronisławowi Piłsudskiemu.

  • Miesiąc zaczyna się od wykładu i roślinnej wymiany
  • Muzyka i kino zajmą środek lipca
  • Lipiec zamknie wernisaż i stałe wystawy

Miesiąc zaczyna się od wykładu i roślinnej wymiany

Pierwsze dni lipca wypełni spotkanie popularnonaukowe, a tydzień później pojawi się propozycja dla tych, którzy lubią wychodzić z domu z czymś nowym w ręku. Program otwiera wykład dr Magdaleny Kwiecińskiej o Bronisławie Piłsudskim i jego pobycie pod Tatrami. Tydzień później, w Starym Kinie, zaplanowano wymianę roślin, czyli wydarzenie, które łączy zwykłą domową pasję z okazją do spotkania innych mieszkańców zainteresowanych zielenią.

• 4 lipca, godz. 15:00–16:30 – „Pociąg do Zakopanego . Bronisław Piłsudski pod Tatrami”
• 11 lipca, godz. 11:00–14:00 – „Swapping roślin” w Starym Kinie

Muzyka i kino zajmą środek lipca

W drugiej połowie miesiąca program przechodzi w stronę muzyki i filmu. Najpierw, 12 lipca, zaplanowano koncert „Neurofonia Kameralnie” przygotowany w ramach projektu „Muzyka Dawna Bliska Mieszkańcom”. To propozycja dla osób, które chcą zobaczyć, jak dawny repertuar działa w kameralnym wykonaniu i bez wielkiej oprawy.

Dwa dni pokazowe pojawią się później w ogrodzie Willi Waleria. Organizatorzy przygotowali tam 19. Grand Off im. Witolda Kona, czyli pokazy najlepszych niezależnych filmów krótkometrażowych z całego świata. Seanse odbędą się wieczorem, co daje temu punktowi programu bardziej plenerowy, letni charakter.

• 12 lipca, godz. 17:00 – „Neurofonia Kameralnie”
• 17–18 lipca, godz. 20:30 – 19. Grand Off im. Witolda Kona, pokazy filmów w ogrodzie Willi Waleria

Lipiec zamknie wernisaż i stałe wystawy

Końcówka miesiąca należy do sztuki współczesnej i ekspozycji, które można oglądać przez dłuższy czas. 31 lipca odbędzie się wernisaż wystawy rzeźby dr Kingi Smacznej Łagowskiej „Doświadczenie obecności”. To finał, który domyka program lipca mocnym akcentem artystycznym.

Przez cały miesiąc dostępne są także stałe i czasowe wystawy. Warto zwrócić uwagę na wystawę Jana Szczepkowskiego, ekspozycję „Ceramika z ognia – Alternatywne metody wypału”, którą można oglądać do 20 lipca, oraz prezentację „Jansen/Spaltabaka. Corpus Ornamentum”. Dzięki temu kalendarz nie kończy się na kilku wybranych dniach – można tu zajrzeć zarówno na konkretne wydarzenie, jak i na samą wystawienniczą część programu.

• 31 lipca, godz. 18:00 – wernisaż „Doświadczenie obecności”
• przez cały lipiec – wystawa stała Jana Szczepkowskiego
• do 20 lipca – „Ceramika z ognia – Alternatywne metody wypału”
• przez cały lipiec – „Jansen/Spaltabaka. Corpus Ornamentum”

na podstawie: UM Milanówek.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Milanówek). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.