Maczeta i kij baseballowy po ataku na 20-latka. Dwaj mężczyźni z zarzutami

FOT. KPP Grodzisk
Dwaj mężczyźni zaatakowali 20-letniego obywatela Ukrainy, używając maczety i kija baseballowego. Grodziscy policjanci zatrzymali ich tuż po zdarzeniu, a w samochodach znaleźli przedmioty wykorzystane podczas napaści. Sąd zastosował wobec 42-latka i 56-latka policyjne dozory oraz zakazy kontaktu i zbliżania się do pokrzywdzonych i świadków.
Zgłoszenie o pobiciu wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim przed godziną 20.00. Na miejsce skierowano policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze szybko potwierdzili, że 20-letni obywatel Ukrainy doznał obrażeń.
Z relacji pokrzywdzonego i świadków wynikało, że dwóch mężczyzn najpierw zaatakowało go słownie, a następnie fizycznie. Napastnicy wysiedli z samochodów z maczetą i kijem baseballowym w rękach.
Dwie nastolatki, które towarzyszyły zaatakowanemu mężczyźnie, uciekły do domu i powiadomiły matkę. Kobieta przybiegła na miejsce i stanęła w obronie leżącego 20-latka. Wtedy mężczyźni zaczęli ją obrażać. Grozili jej także zgwałceniem i pozbawieniem życia.
Policjanci natychmiast zatrzymali obu agresorów. Chwilę później sprawdzili ich samochody. W jednym znaleźli maczetę, a w drugim kij wykorzystany podczas ataku.
W toku czynności dochodzeniowo-śledczych funkcjonariusze ustalili, że podejrzani kierowali wobec pokrzywdzonego obelgi związane z jego narodowością. Groźby z użyciem maczety miały zmusić go do opuszczenia Polski.
W żyrardowskiej prokuraturze 42-latek i 56-latek usłyszeli zarzuty dotyczące pobicia obywatela Ukrainy z powodu jego przynależności narodowej, kierowania wobec niego gróźb oraz gróźb karalnych wobec kobiety, która próbowała go obronić.
Sąd objął obu podejrzanych policyjnymi dozorami. Otrzymali również zakazy zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz świadkami. Zgodnie z przepisami Kodeksu karnego za zarzucane przestępstwa grozi kara do 5 lat więzienia.
Maczeta, kij baseballowy, groźby wobec bezbronnej osoby i atak motywowany narodowością tworzą obraz sprawy, w której szybka reakcja grodziskich policjantów przerwała eskalację przemocy, zanim doszło do jeszcze poważniejszych konsekwencji.
na podstawie: KPP Grodzisk.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP Grodzisk). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Dziecko lub pies w nagrzanym aucie. Policja ostrzega przed tragedią

Mieszkańcy Adamowizny bez wody. Prace obejmą ulicę Ciepłą

Maczeta i kij baseballowy po ataku na 20-latka. Dwaj mężczyźni z zarzutami

Szczepionki dla lisów spadną z samolotów. Akcja obejmie Grodzisk

Dożynki w Firlejach połączą tradycję z muzyką na żywo

„Dziady” wracają na scenę plenerową. Narodowe Czytanie w Milanówku

Nocne utrudnienia na WKD. Pasażerów czekają przesiadki i zmiany tras

Nocna kradzież skończyła się rano. Policjanci odzyskali łupy warte 15 tys. zł

Jakie nasiona cukinii gwarantują trwałość owocu?

Szczepionki dla lisów trafią do lasów. Ważne zasady dla właścicieli psów

Bezpłatne badania dzieci w Centrum Vita. Sprawdzą postawę i ruch

Bezpłatne badania dzieci w Grodzisku. Sprawdzą postawę i sposób poruszania się

Wakacyjna impreza bez dorosłych może skończyć się interwencją ratowników
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Gminy Granowo - kontakt, siedziba i zakres spraw
- Urząd Stanu Cywilnego Żabia Wola - kontakt, sprawy, dokumenty
- Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim - kontakt, wydziały, godziny
- PSSE Grodzisk Wielkopolski - kontakt, godziny, zgłoszenia sanitarne
- Urząd Stanu Cywilnego w Rakoniewicach - kontakt, sprawy dowodowe i rejestracja stanu cywilnego
- Urząd Miejski w Grodzisku Mazowieckim - kontakt, godziny, wydziały
