Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grodzisk Mazowiecki

Jutro mija 9. rocznica katastrofy samolotu prezydenckiego, który rozbił się pod lotniskiem w Smoleńsku w 2010 r. Na pokładzie znajdowało się 96 osób, które wraz z parą prezydencką, Lechem i Marią Kaczyńskimi lecieli, by uczcić pamięć oficerów pomordowanych 70 lat wcześniej w Katyniu.

Wśród ofiar katastrofy znaleźli się, m.in. mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego: minister Janusz Krupski oraz major Arkadiusz Protasiuk oraz osoby związane z naszą gminą: ks. Roman Indrzejczyk oraz ks. Zdzisław Król.

Wczoraj kwiaty na grobie mjr. Arkadiusza Protasiuka, pilota prezydenckiego samolotu, złożył odwiedzający naszą gminę marszałek Adam Struzik. Marszałkowi towarzyszył burmistrz Grzegorz Benedykciński, sołtys wsi Szczęsne Zbigniew Surała oraz Andrzej Kopeć, prezes zarządu grodziskiego Feniks-Recykling sp. o.o.

W dniu jutrzejszym znicze zapłoną nie tylko na grobie mjr. A. Protasiuka na cmentarzu w Odrano Woli, ale hołd poległym w katastrofie smoleńskiej zostanie oddany także na Cmentarzu Miejskim przy ul. Montwiłła, gdzie znajduje się tablica poświęconą wszystkim ofiarom.

fot. Marcin Masalski