Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grodzisk Mazowiecki

Dlaczego warto zdecydować się na szczoteczkę soniczną?

Szczoteczki soniczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jest to bez wątpienia doskonały sposób na efektywne i skuteczne czyszczenie zębów. Mimo tego, że dużo osób wciąż korzysta z tradycyjnych szczoteczek manualnych to jednak coraz częściej wybierając się do sklepu po zakup nowej szczoteczki sięgamy po jej wersję elektryczną. Duży wybór szczoteczek elektrycznych i sonicznych można znaleźć w sklepie internetowym oleole.pl, a jeśli interesują cię wyłącznie szczoteczki soniczne to pełną ofertę znajdziesz pod adresem https://www.oleole.pl/szczoteczki-elektryczne,typ-aparatu!szczoteczka-soniczna.bhtml.

Czym wyróżnia się szczoteczka soniczna?

Szczoteczki soniczne są bardziej skutecznymi urządzeniami od szczoteczek elektrycznych w których zastosowano główkę rotacyjną. Największą skutecznością górują nad szczoteczkami manualnymi. Jak więc działa szczoteczka soniczna? Główka szczoteczki generuje wysokie drgania, które powodują, że powstają tak zwane mikrobąbelki. Wnikają one do wszelkiego rodzaju szczelin między zębami, skutecznie wypłukując z nich różnego rodzaju osady i niestrawione resztki pokarmu. Można więc śmiało przyznać, że jest to najlepsza metoda na skuteczne i efektywne czyszczenie zębów, a do tego w pełni bezpieczna.

 

Zalety i wady szczoteczek sonicznych

Szczoteczki soniczne to zdecydowanie nowsza technologia od szczoteczek elektrycznych rotacyjnych. Mogą one wykonać znacznie większą ilość ruchów, a przy tym działają skuteczniej od tradycyjnej szczoteczki. Sporą zaletą niektórych modeli jest również to, że mogą one współpracować ze smartfonem. W ten sposób można sprawdzać to czy prawidłowo czyścimy zęby, na przykład poprzez wykrywanie poziomu nacisku na uzębienie. Komunikacja z telefonem przebiega zwykle przez Bluetooth, więc będąc w zasięgu szczoteczki można przesyłać i przechowywać przydatne informacje na telefonie o tym jak przebiegło ostatnie czyszczenie zębów. W porównaniu do szczoteczek elektrycznych te soniczne działają ciszej, pomimo tego, że wykonują więcej ruchów na minutę. Urządzenia soniczne są także delikatniejsze dla naszych zębów, co stanowi istotny argument dla osób z wadami uzębienia.

Warto też zauważyć, że praktycznie wszystkie urządzenia tego typu posiadają wbudowany czasomierz. Szczoteczka od momentu jej uruchomienia działa określoną ilość minut, a później automatycznie się wyłącza, zwykle więc działa dokładnie dwie minuty. Główną wadą szczoteczki sonicznej jest jej cena. Wiele osób więc kieruje się tego typu parametrem wybierając tańszą alternatywę w postaci szczoteczki elektrycznej rotacyjnej.