Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grodzisk Mazowiecki

Co warto wiedzieć przed wizytą u doradcy kredytowego?

Wizyta i doradcy kredytowego to bardzo ważne wydarzenie dla każdej osoby, która decyduje się na wzięcie kredytu. Branża doradztwa kredytowego z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Dlaczego tak jest? Coraz większa ilość ofert i coraz mniej czasu sprawiają, że zamiast samodzielnie podróżować po bankach celem zapytania o oferty, wolimy otrzymać skondensowaną dawkę informacji o tym, co wiele instytucji może nam zaproponować.

Dzięki temu znacznie łatwiej przyjdzie nam podjąć decyzję, porównując różne oferty. Innym powodem, dla którego decydujemy się zasięgnąć opinii doradcy kredytowego jest bardzo dynamicznie zmieniający się rynek finansów, który nie pozwala nam na ciągłe bycie na bieżąco z promocjami i zmianami w regulacjach. Te powody pchną nas do korzystania z usług doradztwa kredytowego. Jednak doradcy różnią się od siebie, dlatego by mieć pewność, że trafiliśmy do odpowiedniej osoby, powinniśmy zweryfikować kilka kwestii, które zmaksymalizują nasze szansę na otrzymanie upragnionego kredytu.

Doświadczenie doradcy kredytowego

Doświadczenie i wiedza doradcy kredytowego to najważniejsze czynniki, od których uzależniona powinna być nasza wizyta u niego. Doświadczony doradca to taki, który od wielu lat zajmuje się branżą finansową, miał okazję doradzić setkom kredytobiorców, a także na bieżąco interesuje się branżą i wie o wszystkich promocjach, ale też regulacjach prawnych.

Niestety tego typu doradcy zdarzają się coraz rzadziej - w przeszłości zawód doradcy kredytowego był obwarowany potrzebą uzyskania stosownego certyfikatu. Dzisiaj każda osoba może świadczyć takie usługi. W jaki więc sposób upewnić się, że osoba, która będzie z nami współpracować, jest kompetentna? Pamiętajmy, że internet to doskonałe źródło wiedzy, które pozwoli nam uzyskać szereg informacji o każdej usłudze, w tym usłudze doradców finansowych - możemy wejść chociażby na stronę TomaszWostal.pl - niezależnego dorady kredytowego w Warszawie. Z łatwością więc znajdziemy opinie o danym doradcy, z uwzględnieniem jego mocnych i słabych stron.

Zakres usług proponowanych przez doradcę kredytowego

Decydując się na wnioskowanie o produkt kredytowy, warto upewnić się, że dany doradca faktycznie może nam pomóc w tej materii. Obecnie na rynku doświadczyć możemy prawdziwego wysypu różnych produktów kredytowych, od kredytów gotówkowych, przez linie kredytowe, karty kredytowe, produkty hipoteczne, leasingi po firmowe odpowiedniki tych produktów.

Decydując się na rozpoczęcie starania o specyficzny produkt, upewnijmy się, że nasz doradca faktycznie zna się na nim i będzie w stanie wprowadzić wartość dodaną w proces poszukiwania najlepszej oferty.

Banki, które wchodzą w portfolio ofert doradcy

Niestety wielu doradców nie świadczy swoich usług, zgodnie z etycznym nastawieniem oferowania najlepszych dla klienta produktów. Wielu doradców proponuje, a wręcz wciska produkty konkretnych instytucji dlatego, że to z ich sprzedaży generuje najwyższą prowizję. Warto wiedzieć więc, z jakimi instytucjami nasz doradca współpracuje lub zapytać go o to. Obecnie klient jest coraz bardziej świadomy, więc już podczas pierwszej rozmowy będzie w stanie poznać, czy doradca faktycznie stara nam się pomóc, czy po prostu walczy o swoją prowizję.