Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grodzisk Mazowiecki

Koniec wakacji nieuchronnie wiąże się z powrotem dzieci i młodzieży do szkół. A co za tym idzie - ze zwiększonym ruchem kołowym i pieszym - przede wszystkim w rejonach placówek oświatowych. To czy „droga do szkoły” będzie bezpieczna zależy od wszystkich jej uczestników.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji sprawdzają stan oznakowania dróg i urządzeń ostrzegawczo - zabezpieczających w pobliżu placówek oświatowych. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości niezwłocznie kierują pisma do zarządców dróg z wnioskiem o usunięcie uchybień lub o uzupełnienie oznakowania.

Policjanci warszawskiej "drogówki" pełniący służbę w rejonach szkół, zwracają uwagę na nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych oraz rowerzystów i tych korzystających z hulajnóg elektrycznych. Mundurowi przypominają kierującym pojazdami o zachowaniu szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych oraz o obserwowaniu drogi i jej otoczenia. Zwracają też uwagę, czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia dla innych oraz w jaki sposób przewożone są w nich dzieci.

 

Od 1 do 3 września 2021 r. każdy może zgłosić uwagi
dotyczące nieprawidłowego oznakowania poziomego i pionowego w rejonach szkół i przedszkoli.

Zgłoszenia będą przyjmowane w godzinach 8.00 - 16.00 pod nr telefonu 47 72 37 299,
natomiast w pozostałych godzinach pod nr 47 72 37 755.

  • BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY 2021
  • BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY 2021
  • BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY 2021