Szkolenie w Milanówku – plecak ewakuacyjny i sygnały alarmowe zdominowały warsztaty

W Sali Konferencyjnej rozbrzmiały pytania, notatki i praktyczne wskazówki – mieszkańcy Milanówka przyszli po konkret. Spotkanie zorganizowane przez służby miejskie skupiło się na tym, co zabrać ze sobą w nagłej ewakuacji i jak rozpoznać sygnały alarmowe. Atmosfera była rzeczowa, a dyskusja pokazuje, że temat bezpieczeństwa stale zyskuje na znaczeniu.
- W Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta przypomniano alarmy i zasady reagowania
- Plecak ewakuacyjny – co omówiono i jakie praktyczne rozwiązania zaproponowano
W Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta przypomniano alarmy i zasady reagowania
Spotkanie przygotował pracownik ds. zarządzania kryzysowego – Marcin Trybulski, a prowadzącym był Sekretarz Miasta – Artur Gajowniczek. Organizatorzy wrócili do tematów omówionych wcześniej, szczególnie do działania systemów alarmowania oraz tego, jak należy odpowiednio reagować na poszczególne sygnały. Uczestnicy dostali praktyczne wskazówki i rozmawiali o realnych scenariuszach ewakuacji, co przełożyło się na żywą wymianę doświadczeń.
Plecak ewakuacyjny – co omówiono i jakie praktyczne rozwiązania zaproponowano
Główny punkt programu dotyczył plecaka ewakuacyjnego – jego roli, zasad przygotowania i praktycznej zawartości. Z relacji organizatorów wynikało, że warto zadbać o podstawowe rzeczy, które ułatwią przetrwanie pierwszych godzin po opuszczeniu domu. W trakcie zajęć poruszono także temat zabezpieczenia dokumentów i komunikacji z rodziną.
Przykładowe elementy, które warto rozważyć przy kompletowaniu plecaka:
- dokumenty w kopii i w formie cyfrowej,
- zapas wody i latarka z zapasowymi bateriami,
- podstawowe leki i apteczka pierwszej pomocy,
- odzież na zmianę i folia termiczna,
- powerbank do telefonu i prosty środek łączności,
- podstawowe przybory higieniczne i jedzenie o długim terminie przydatności.
Organizatorzy dodatkowo podkreślali sprawdzanie terminów ważności, zabezpieczenie przed wilgocią oraz dostosowanie zawartości plecaka do potrzeb domowników.
Spotkanie zakończyło się podziękowaniami dla uczestników za aktywność i pytania, które pokazały realne obawy i wątpliwości dotyczące postępowania w sytuacjach kryzysowych.
Kolejne spotkanie odbędzie się 16 marca o godzinie 16:30 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta przy ul. Spacerowej 4. Serdeczne zaproszenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy i przygotowaniem praktycznych rozwiązań dla swoich gospodarstw domowych.
na podstawie: UM Milanówek.
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA NOŻNA] Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Stal Mielec 1:2 w 27. kolejce Betclic 1. ligi – goście skuteczniejsi po przerwie](/images/mecz/thumbnails/pogon-grodzisk-mazowiecki-stal-mielec-06042026-12.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Stal Mielec 1:2 w 27. kolejce Betclic 1. ligi – goście skuteczniejsi po przerwie

LEGO Star Wars które robi efekt na półce i nie wygląda jak zwykła zabawka

Darek Aksamit przywiezie do Grodziska Mazowieckiego naukę, która nie nudzi

Kozery bez wody przez kilka godzin. Prace na Głównej obejmą kilka adresów

VoiceLab rozgada młodzież w Grodzisku. Angielski bez stresu i oceniania

WKD zmienia rozkład i daje mieszkańcom Milanówka nowy bilet

Grodziski deptak wchodzi w wielki remont i centrum zacznie żyć według nowego rytmu

Grodziscy seniorzy usłyszeli, jak oszuści podają się za rodzinę i bank

Reklamówka pełna banknotów zdradziła 25-latka z narkotykami

Świąteczny tłok już sprzyja złodziejom. Policja wzmacnia patrole

Rysunek wraca do Milanówka w formie wystawy, która pyta dokąd idzie sztuka

CAIIS zamieniło się w scenę pełną ruchu podczas Wirujących dzieciaków

Milanówek na niebiesko przez cały kwiecień w geście wsparcia dla osób w spektrum

