Jak rozmawiać o ekranach z dziećmi – spotkanie z ekspertem w SP2

W Milanówku szykuje się rozmowa, która ma przejść od ogólników do praktycznych rozwiązań. W szkolnej sali mają paść konkretne pytania o granice korzystania z urządzeń, bezpieczeństwo w sieci i to, jak nie zgubić kontaktu z dzieckiem. Organizatorzy zapowiadają miejsce do rozmowy, wymiany wątpliwości i prostych rad — bez akademickiego żargonu.
- W Szkole Podstawowej nr 2 rozmowa z dr. Maciejem Dębskim o młodych i ekranach
- Milanówek stawia pytania o granice i bezpieczeństwo online
W Szkole Podstawowej nr 2 rozmowa z dr. Maciejem Dębskim o młodych i ekranach
Gościem spotkania będzie dr. Maciej Dębski – socjolog i założyciel Fundacja Dbam o Mój Zasięg, który od lat bada zachowania młodzieży w sieci, uzależnienia od smartfonów, cyberprzemoc oraz aspekty dobrostanu psychicznego. Organizację wydarzenia wsparły Szkoła Podstawowa nr 2, Rada Rodziców oraz Centrum Usług Społecznych.
W programie przewidziano omówienie codziennych wyzwań rodzin żyjących równolegle w świecie offline i online – od ustalania reguł korzystania z urządzeń po rozpoznawanie symptomów nadmiernego używania ekranów. Prezentacja ma łączyć wyniki badań z praktycznymi wskazówkami, a końcowa część będzie przeznaczona na pytania uczestników i dyskusję.
Milanówek stawia pytania o granice i bezpieczeństwo online
Organizatorzy zachęcają rodziców, opiekunów i nauczycieli do przyjścia z konkretnymi problemami – spotkanie ma pomagać w znalezieniu rozwiązań, nie jedynie w formułowaniu obaw. Kilka praktycznych wskazówek, które warto przemyśleć przed udziałem:
- Przygotować listę najczęściej używanych aplikacji i platform przez dziecko oraz sytuacje, które budzą niepokój.
- Zastanowić się nad trzema pytaniami, które chcemy zadać ekspertowi – dzięki temu dyskusja będzie bardziej konkretna.
- Zabierz ze sobą notatnik lub telefon do zapisu wskazówek oraz ewentualne fragmenty rozmów/screeny, które ilustrują problem (jeśli to możliwe i bez naruszania prywatności innych osób).
Szczegóły organizacyjne wydarzenia:
- Data: 2 marca
- Godzina: 18.00
- Miejsce: sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 2, ul. Literacka 20
- Dla kogo: rodzice, opiekunowie, nauczyciele i wszyscy zainteresowani
- Rejestracja: organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie poprzez formularz online lub zapis przy użyciu kodu QR zamieszczonego na plakacie
Spotkanie ma charakter otwarty i ma dać uczestnikom narzędzia do rozmów z dziećmi oraz praktyczne sposoby ustawiania granic i budowania bezpiecznego korzystania z internetu.
na podstawie: Urząd Miasta Milanówka.
Ostatnie Artykuły

Przerwa w dostawie wody przy Nadarzyńskiej. Znamy godziny prac

Prawie 4 kilogramy narkotyków w mieszkaniu i aucie. Para trafiła do aresztu

Pozwolenie na budowę garażu blaszanego w Grodzisku Mazowieckim - kiedy potrzebne jest pozwolenie, a kiedy wystarczy zgłoszenie

Ptasie rymowanki zabrzmiały w Grodzisku. To pierwsza książka nowego wydawnictwa

Syreny zabrzmią w Podkowie Leśnej. To będą ćwiczenia alarmowe

Syreny zabrzmią w całym kraju. To będzie tylko ćwiczenie

Ćwiczenie „Alarm-26” obejmie cały kraj. Potrwa 12 godzin

Dziewięćdziesiąt kilometrów na rowerze. Trasa z Milanówka prowadzi nad Jeziorkę

Po szantach czas na rock. Koncertowy finał wakacji na targowisku

Urząd Miasta zmienia układ referatów. Trwa tworzenie Biura Obsługi Mieszkańca

21 awansów w grodziskiej komendzie. Tak uczcili 107 lat Policji

Syreny zabrzmią w powiecie grodziskim. To będą tylko ćwiczenia

Plan ogólny Milanówka wchodzi w etap konsultacji. Są dwa terminy

Dzieci zajrzały za kulisy grodziskiej komendy. Policjanci uczyli bezpieczeństwa
Przydatne dane teleadresowe
- Grodziska Biblioteka Publiczna - kontakt, filie, karta czytelnicza i katalog online
- Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim - kontakt, godziny, świadczenia
- Urząd Stanu Cywilnego w Kamieńcu - kontakt, adres i dostępność
- Urząd Miejski Gminy Rakoniewice - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Biblioteka Publiczna w Ptaszkowie - adresy, zapisy, karta czytelnicza
- GOPS Jaktorów - kontakt, godziny, zasiłki i pomoc społeczna
