Po skutecznych działaniach wykrywczych grodziscy kryminalni ustalili i zatrzymali 39-latka podejrzanego o kradzieże rowerów. Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania pięciu takich przestępstw i dwóch wykroczeń. Zatrzymany przyznał się do dokonania wszystkich czynów. Za kradzieże grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają o właściwym zabezpieczaniu jednośladów.

Kradzieże rowerów zgłaszane przez mieszkańców gminy Jaktorów były cały czas przedmiotem wzmożonych działań policjantów. Po ostatnim zawiadomieniu z sierpnia, które dotyczyło jednośladu zabranego z terenu stacji PKP w Międzyborowie, grodziscy kryminalni wpadli na trop osoby, która mogła być sprawcą tego przestępstwa. Funkcjonariusze natychmiast pojechali zatrzymać podejrzanego mężczyznę. 39-latek trafił do policyjnej celi.

Podczas prowadzonych czynności w tej sprawie wyszło na jaw, że zatrzymany może mieć na swoim koncie także podobne czyny w okolicy. Dokładne ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że 39-latek mógł dokonać jeszcze 6 innnych kradzieży jednośladów na terenie Międzyborowa, Jaktorowa i Grodziska Mazowieckiego.

Po zebraniu wszystkich materiałów mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania 5 przestępstw i 2 wykroczeń, dotyczących kradzieży rowerów. Łączna suma strat wyniosła prawie 8 tysięcy złotych. Zatrzymany przyznał się do dokonania wszystkich kradzieży jednośladów, za które odpowie treraz przed sądem. Za kradzieże grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Policjanci przypominają właścicielom rowerów o ich właściwym zabezpieczaniu przed kradzieżą. Pozostawiając pojazd bez zapięcia, w łatwo dostępnym miejscu narażamy się na jego utratę. Warto więc do zaparkowania roweru wybierać miejsca monitorowane, a sam pojazd wyposażyć nawet w kilka dodatkowych zabezpieczeń. Przed zakupem odpowiedniego zapięcia warto zasięgnąć opinii fachowca. Kradzież dobrze zabezpieczonego roweru trwa dłużej i naraża złodzieja na zatrzymanie na gorącym uczynku.

asp.sztab. Katarzyna Zych/ag