O tym, jak szybko i sprawnie trzeba działać na miejscu interwencji, aby pomóc innym, przekonało się kilka dni temu dwóch grodziskich policjantów. Funkcjonariusze błyskawicznie podjęli decyzję o ewakuacji osób, które próbowały gasić pożar swojego domu. Gdy mieszkańcy byli już bezpieczni, mundurowi zadbali także o ich mienie. Z zagrożonego miejsca zostały w porę wyprowadzone dwa samochody. Dzięki szybkiej i właściwej reakcji policjantów nikt nie odniósł obrażeń w czasie tego nieszczęśliwego zdarzenia.

Wśród służb zaalarmowanych o pożarze domu w Milanówku byli także grodziscy policjanci. Jako pierwsi na miejsce dotarli dwaj funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Sierż. szt. Stefankiewicz i sierż. Jakub Kalina natychmiast przeanalizowali zagrożenie i przystąpili do udzielania pomocy.

Z objętego płomeniami drewnianego domu ewakuowali 3 osoby, które były w środku i próbowały gasić pożar. Szybko ustalili również, że w garażu stoją 2 samochody. Pojazdy także zostały wyprowadzone w bezpieczne miejsce. Po dotarciu na miejsce strażaków funkcjonariusze zabezpieczali teren akcji gaśniczej.

Dzięki szybkiej i właściwej reakcji policjantów nikt nie odniósł obrażeń w czasie tego nieszczęśliwego zdarzenia.

asp.sztab. Katarzyna Zych