Czy Lewandowski zgubił dobrą formę?

Czy słabsze występy po mundialu Roberta Lewandowskiego to sygnał alarmowy, że RL9 zgubił swoją? Eksperci tłumaczą, że takie rozchwianie po mundialu to rzecz naturalna, w większości przypadków to minie, gdy zawodnicy wpadają w odpowiedni rytm meczowy.

Ostatnio kapitan naszej kadry w LaLiga nie strzela tak często, jak przyzwyczailiśmy się do tego, wciąż jest to jednak ilość, dzięki której Robert Lewandowski zajmuje pierwsze miejsce na drodze do tytułu króla strzelców. Części z hiszpańskich mediów to jednak mało i wieszczą kryzys Roberta, czy mamy zatem przesłanki do kryzysu?

Brak goli to nie oznaka gorszej gry

Chwilowy przestuj w ilości trafień do bramki przeciwników w wykonaniu polskiego napastnika nie wpływa negatywnie na wyniki całego kolektywu, jakim są piłkarze Blaugrany. FC Barcelona kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, drużyna piastuje pierwsze miejsce w Primera Division jednocześnie umacniając się na fotelu lidera.

Według znawców LaLiga mówienia o kryzysie Roberta Lewandowskiego należy wziąć w cudzysłów. Miarą zawodnika nie są tylko rubryki ze strzelonymi bramkami czy ostatecznymi podaniami. Robert nawet jak nie notuje bramek i asyst, to swoje robi na boisku z pożytkiem dla drużyny. Zwraca na siebie uwagę obrońców, inni mają przez to wiecej miejsca, z tego obrotu rzeczy korzystają chociażby Raphinha i Gavi, którzy wykańczali akcję, gdy Lewandowskiego kryło przeważnie dwóch obrońców.

W po mundialowej rzeczywistości nie wszyscy od razu wskakują od razu na wysoki poziom. Każdy chwilę bezpośrednio po mundialu spożytkował inaczej, jedno skupili się nad pracą czysto fizyczną inni dostali kilka dni wolnego inni z kolei przechodzili okres rekonwalescencji, każdy klub przyjął inną strategię. Dwa mecze bez bramki na koncie to dla Lewego i dużo i nie dużo, pytanie co lepsze? Dwa takie mecze, ale z ogromnym pożytkiem dla drużyny, czy nieudany mecz, ale trafienie do siatki jak to miało miejsce w przypadku konfrontacji z Betisem?

Oglądasz mecze Lewandowskiego? Sprawdź typy bukmacherskie na dziś.

Polak zdobędzie kolejne mistrzostwo i tytuł króla strzelców? 

Wszystko wskazuje na to, że mimo tych drobnych perturbacji Duma Katalonii i tak zdobędzie mistrzostwo. Drużyna ze Barcelony wypracowała już 8 punktów przewagi nad odwiecznym rywalem z Madrytu.

Mając tyle punktów przewagi nie zdarzyło się jeszcze w historii, aby Blaugrana nie dowiozła pierwszego miejsca w tabeli do samego końca, z kolei również Real Madryt w swojej historii nie był w stanie odrobić takiej straty.

Podobnie ma się z naszym kapitanem. Co prawda do końca sezonu zostało jeszcze kilkanaście kolejek i wszystko się może zdarzyć. Przewaga, którą wypracował na drodze do tytułu króla strzelców jest duża, ale jednocześnie krucha, wystarczy drobny uraz, kilka kolejek absencji i ciężko wypracowana przewaga legnie w gruzach. Oczywiście nie życzymy źle Robertowi, wręcz przeciwnie ściskamy za niego kciuki, jednak wiemy, jak nieprzewidywalny jest futbol.

Ludzie ze świata futbolu oceniając grę Barcelony i Roberta Lewandowskiego zwracają uwagę na jedną kwestię - szczęście. Ewidentnie w pierwszej części sezonu sprzyjało ono bardziej zawodnikom Dumy Katalonii niż jej przeciwnikom. Jest takie stare powiedzenie, że suma szczęścia i tak prędzej czy później wychodzi na zero. Tak samo ma się z grą Lewego jego chwilowa gorsza postawa- tylko wg mediów - prędzej czy później przerodzi się w zwycięstwo zarówno całego zespołu jak i indywidualnie Roberta.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.